Devínska Nová Ves sa rada zabáva

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Ján Žatko

Tohtoročná jar bola v Devínskej Novej Vsi v znamení mnohých zaujímavých kultúrnych a spoločenských podujatí. Na organizovaní viacerých z nich sa podieľala aj samospráva mestskej časti. Jasne z nich vyplýva, že Devínska Nová Ves sa rada zabáva. Ak vás zaujíma, ktoré z nich vás najviac zaujali, čítajte ďalej.

píše: Ján Žatko

Anketa o jarných podujatiach v DNV

Pred dvomi týždňami som vo facebookovej skupine Devínska Nová Ves zverejnil anketu s nasledujúcou otázkou:

V posledných týždňoch bolo v DNV viacero zaujímavých akcií. Ktoré z nasledujúcich verejných podujatí vás najviac zaujalo?

Do ponuky som uviedol chronologicky nasledujúcich 5 podujatí:

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Stavanie mája.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva

Do ankety sa zapojilo okolo sto členov skupiny. Niektorí z nich hlasovali aj za viac podujatí. A tu sú výsledky hlasovania k 18. 6. 2018. Takto vás jednotlivé akcie zaujali:

  • Pivný Janko – 65 hlasov
  • Deň detí – 34 hlasov
  • Stavanie mája – 12 hlasov
  • Svetový deň výziev – 12 hlasov
  • Festival slovenskej národnej piesne – 3 hlasy.
Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Nadšené deti na Dni detí.

Jasný víťaz Pivný Janko

Výsledky sú možno trochu prekvapujúce. Vyplýva z nich, že najviac vás zaujala akcia Pivný Janko, ktorá bola organizovaná v tomto roku prvýkrát, viac menej pokusne. Hlasovalo za ňu 65 ľudí, čo je viac ako polovica účastníkov ankety. Z vašej reakcie vidno, že táto hodová akcia výrazne zaujala a organizátori by nemali váhať s jej pokračovaním.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Pivný Janko

Štandardne dobrý Deň detí

Medzi úspešné akcie podľa vášho ohlasu možno určite zaradiť aj Deň detí, ktorý už ôsmykrát organizovali rôzne občianske združenia pôsobiace v Devínskej Novej Vsi s podporou devínskonovoveskej samosprávy. Toto podujatie ocenilo svojim hlasom 34 účastníkov ankety.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Najväčšia atrakcia na Dni detí.

Menej vydarené podujatia

S menším ohlasom sa stretlo stavanie Mája a Svetový deň výziev. Za obe podujatia hlasovalo zhodne po 12 účastníkov ankety. Tá druhá akcia príliš nezaujala ani napriek veľmi vysokému rozpočtu – 10 tisíc eur a napriek vystúpeniu Zuzany Smatanovej. Myslím, že to je dosť výrazný signál do budúcnosti pre ich organizátorov.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Kultúrny program počas Svetového dňa výziev.

Prepadák

Z výsledkov hlasovania jednoznačne vyplýva, že prepadákom bol jubilejný 25. ročník Festivalu slovenskej národnej piesne. Toto podujatie zaujalo iba troch hlasujúcich. Priznám sa, že jedným z nich som bol dokonca ja. Pritom na podujatí vystúpila aj taká spevácka hviezda, ktorou je určite sólista opera SND Miroslav Dvorský. Samozrejme, že ma tento výsledok dosť mrzí, keďže som bol jedným z organizátorov podujatia. Budeme musieť veľmi silne popracovať na tom, aby to na budúci rok dopadlo oveľa lepšie.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Miroslav Dvorský na Festivale slovenskej národnej piesne.

Možné skreslenia výsledkov ankety

Pri hodnotení výsledkov ankety treba vziať do úvahy hlavne dve skutočnosti. V ankete sa nehlasovalo o dvoch podujatiach, ktoré sa uskutočnili neskôr a to Farský deň a Festival chorvátskej kultúry. Po druhé, výsledky ankety nemožno považovať za reprezentatívny výsledok v rámci Devínskej Novej Vsi, pretože na ňu odpovedali iba členovia facebookovej skupiny Devínska Nová Ves. Je určite veľa Devínskonovovešťanov, ktorí nie sú členmi tejto skupiny a určite je tak isto veľa Devínskonovovešťanov, ktorí vôbec nie sú na facebooku. Napriek tomu si myslím, že výsledky hlasovania sú zaujímavé a pre organizátorov podujatí v Devínskej Novej Vsi užitočné.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Klbko z TV Lux v klbku detí na Farskom dni.

Ďalšie zaujímavé podujatia

Do ankety tiež neboli zahrnuté podujatia, ktoré usporiadali súkromné osoby a ktoré boli tiež veľmi zaujímavé. Prím hrá v tomto smere Tarzania Devínska, kde bolo počas jari uskutočnených viacero zaujímavých koncertov. O takýchto podujatiach možno niekedy nabudúce, veď Devínska Nová Ves sa rada zabáva.

Devínska Nová Ves sa rada zabáva
Evergríny v podaní hudobníkov z Double Trouble (foto: Lula Sandberg).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *