Devínska Nová Ves od 10. 12. 2018 do 16. 12. 2018

10. 12. 2018
Ján Žatko

Máme za sebou druhý adventný týždeň. Miestne zastupiteľstvo prijalo počas neho dôležité rozhodnutia. Miestny úrad má novú prednostku a starosta novú zástupkyňu. Na Podhorskom sú ľudia zúfalí kvôli spackanej výmene tepelných rozvodov. O tom aká bola Devínska Nová Ves od 10. 12. 2018 sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Spackaná výmena tepelných rozvodov

10. 12. 2018Bol sa niekto z poslancov niekedy kuknúť po sídlisku ako vyzerá po tých čo menia to potrubie? Všetky trávniky zničené a tie chodníky čistá katastrofa.“ To je iba jeden z množstva zúfalých výkrikov obyvateľov sídlisk Kostolné a Podhorské, ktorí sa už nemôžu dívať na to, čo sa okolo nich deje. O čom to hovorí? Problémom je výmena primárnych tepelných rozvodov, ktorá sa podľa bývalého starostu Milana Jambora mala skončiť do začiatku vykurovacieho obdobia. Realita je žiaľ úplne iná.

Článok mesiaca november na blogu Týždeň v Devínskej

10. 12. 2018Komunálne voľby a priznanie bývalého starostu Milana Jambora, to boli najčítanejšie témy na blogu Týždeň v Devínskej v novembri. Blog si počas mesiaca otvorilo rekordných 6 926 reálnych užívateľov a bolo na ňom zverejnených rekordných 53 článkov.

Svätá Lucia a ľudové zvyky

10. 12. 2018Svätá Lucia je jedna z katolíckych a pravoslávnych svätých. Žila na prelome 3. a 4. storočia v Syrakúzach. Bola presvedčená kresťanka a za čias Diokleciánovho prenasledovania kresťanov bola pre svoju vieru umučená a popravená. So sviatkom svätej Lucie je na Slovensku aj v Devínskej Novej Vsi spojených množstvo zvyklostí a obradov.

Zástupkyňou starostu je Beata Janatová

10. 12. 2018Vo štvrtok 13. decembra 2018 zasadalo novozvolené miestne zastupiteľstvo Devínskej Novej Vsi. Najdôležitejším bodom programu bol rozpočet mestskej časti na rok 2019. Poslanci zvolili aj členov miestnej rady a predsedov a podpredsedov odborných komisií miestneho zastupiteľstva. Starosta Dárius Krajčír informoval poslancov aj o svojom rozhodnutí, že jeho zástupkyňou sa stala poslankyňa miestneho zastupiteľstva Beata Janatová.

Rozhovor so starostom Dáriusom Krajčírom

10. 12. 2018V komunálnych voľbách bol 10. novembra 2018 zvolený za nového starostu Devínskej Novej Vsi s výrazným náskokom pracovník miestneho úradu Dárius Krajčír, kandidát koalície SaS, Sme rodina, Nova. V pondelok 3. decembra 2018, iba  necelý týždeň potom ako prevzal túto funkciu, poskytol pre blog Týždeň v Devínskej rozhovor. Venoval sa mi takmer hodinu, preto vám dnes prinášam iba prvú časť rozhovoru.

Rozhovor so starostom Dáriusom Krajčírom – 2. časť

10. 12. 2018Pokračovanie rozhovoru s novým starostom Devínskej Novej Vsi Dáriusom Krajčírom po necelom jednom týždni vo funkcii. Tentoraz o zlepšení fungovania miestneho úradu, o zimnej údržbe, o korupcii jeho predchodcu a o Vianočnej uličke.

Magazín DTV nás 12. 12. 2018 informoval o

Štát sa chce o bratislavské lesy starať motorovou pílou

Zakladajúci člen združenia Iniciatíva Naše Karpaty Marek Páva píše v blogu denníka SME o tom, že pokusy štátnych lesov o výruby na Devínskej Kobyle a Vydrici sa podarilo dočasne zastaviť. Opakované snahy lesníkov o ťažbu dreva podľa neho vyostrujú konflikt s verejnosťou a samosprávou, ktorí preferujú skôr rekreačné využitie lesov.

Primátor predstavil splnomocnencov pre starostov, zeleň

Nový primátor Bratislavy Matúš Vallo predstavil svojich splnomocnencov, ktorí budú riešiť konkrétne problémy hlavného mesta. Bruno Konečný bude mať na starosti spoluprácu mesta s mestskými časťami, Iveta Chovancová bude riešiť bezpečnosť, drogovú problematiku. Životnému prostrediu sa bude venovať profesionálny ochranár a poslanec miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Andrej Kovarík. Externým konzultantom pre dopravu bude Ján Kovalčík.

Križovatka v Devínskej Novej Vsi je ako začarovaná: Pozrite sa, kde sú časté dopravné nehody

Spravodajský portál bratislavaden.sk píše o tom, že obyvateľom Devínskej Novej Vsi robí na čele vrásky križovatka, ktorá sa nachádza pri vjazde do Devínskej Novej Vsi. Počas roka na nej totiž dôjde k niekoľkým dopravným nehodám. Najnovšia sa stala v utorok 11. decembra.

Lesy v našom okolí

Zaujímavý článok na stránke sovule.eu o rôznych druhoch stromov, ktoré rastú v okolí Devínskej Novej Vsi.

Mestskí policajti zabránili požiaru pizzérie v Devínskej Novej Vsi

V piatok krátko po polnoci mestskí policajti v rámci pravidelného výkonu služby spozorovali na ulici Štefana Králika v Devínskej Novej Vsi hustý dym šíriaci sa z jednej  tam nachádzajúcich sa prevádzok. Z uvedeného dôvodu   okamžite kontaktovali záchranné zložky.  Príslušníkom HaZZ sa podarilo krátko po ozname požiar lokalizovať. Informovali Bratislavské noviny.

V Primaciálnom paláci v Bratislave ocenili osobnosti hlavného mesta

Portál teraz.sk informoval o tom, že v priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v stredu ocenili 13 osobností, ktoré významným spôsobom prispeli ku kultúrno-spoločenskému rozvoju hlavného mesta Bol medzi nimi aj obyvateľ Devínskej Novej Vsi,  spisovateľ Juraj Šebo.

Storočnicu Československa pripomína aj fotografická výstava, ktorú ešte stále môžete navštíviť

Bratislavské noviny informujú o výstave, ktorou si Slovenské národné múzeum pripomína sté výročie založenia Československej republiky. Ide o výstavu dvoch renomovaných fotografov – jedného slovenského, ktorým je Tomáš Hulík, a druhým českým, Liborom Sváčekom. Ich spoločná výstava s názvom Česko/Slovensko je pre verejnosť v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží už sprístupnená a pár mesiacov ešte potrvá.

Mestský splnomocnenec pre zeleň Andrej Kovarik si myslí, že Bratislava sa potrebuje adaptovať na zmenu klímy

Bratislavské noviny sa rozprávali s novým splnomocnencom primátora pre životné prostredie, poslancom miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves Andrejom Kovaríkom o jeho názorom na potrebné kroky, ktoré je treba vykonať v prospech zlepšenia životného prostredia v Bratislave.

V centre Bratislavy horel autobus MHD – plamene šľahali do niekoľkometrovej výšky!

Bratislavské noviny informujú o požiari autobusu linky č. 29 v blízkosti novej štvrte Twin City.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň bude už naozaj v očakávaní Vianočných sviatkov. Obchodné centrá budú preplnené, v domácnostiach sa bude gruntovať, deti sa budú tešiť na príchod Ježiška a na prázdniny. Tešme sa aj my dospelí. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 781 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *