Devínska Nová Ves od 10. 10. 2022

Ján Žatko

Jesenné farby pod Sandbergom.  Duel kandidátov na starostu v Devexe bol a prečo nebude aj v DTV. Jablkové hodovanie sa vydarilo. Prečo kandidujem na starostu? Stará lanovka cez Moravu. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Duel na stránkach Devexu

V najnovšom čísle Devexu sa môžete zoznámiť s víziami oboch kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi. Obaja dostali osem rovnakých otázok, obaja dostali rovnaký priestor na odpovede. Ako ukážku uvádzam ich odpoveď na nasledujúcu otázku: „Ktoré tri projekty vášho volebného programu sú kľúčové a v horizonte štyroch rokov splniteľné?

Jablkové hodovanie sa vydarilo

V sobotu 8. 10. 2022 sa na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6 uskutočnilo Jablkové hodovanie. Ide o už tradičnú jesennú akciu, ktorú usporiadalo Istra Centrum a ktorá je venovaná jablkám a dobrotám z jabĺk.

Prečo kandidujem na starostu Devínskej Novej Vsi

Mám 64 rokov a viac ako polovicu svojho života som prežil v Devínskej Novej Vsi. Prisťahoval som sa aj s manželkou a ročným synom v roku 1988 na sídlisko Podhorské. Bolo to ešte v čase, keď bol na sídlisku iba jediný obchod a namiesto chodníkov sme chodili po drevených fošniach. Dnes je už Devínska úplne inde. Devínska je dobré miesto na život. Ale mohlo by byť ešte lepšie, keby malo kompetentné vedenie. Devínskonovovešťania si zaslúžia jednoznačne viac, ako im súčasné vedenie dáva. Preto som sa rozhodol kandidovať na starostu Devínskej Novej Vsi. Pretože si zaslúžite viac.

Od absencie predvolebných diskusií v DTV k prirovnaniu k Matovičovi a Putinovi

Ide o ďalší bizarný príbeh z miestnej politiky. Väčšia časť poslancov hlasovala proti môjmu návrhu vysielať predvolebné diskusie kandidátov v komunálnych voľbách v Devínskonovoveskej televízii. Keď som na to upozornil, starosta s poslancami začali tvrdiť, že DTV na to potrebuje špeciálnu licenciu, ktorú nemá, potom ma prirovnali k Matovičovi a Putinovi. Žiadna taká licencia však neexistuje, výhovorku si vymysleli zamestnanci DTV, aby ich nemuseli organizovať. Vládnuci politici, aby nemuseli znášať v DTV konkurenciu, ju vďačne alebo bez overenia šírili ďalej.

Fotografia týždňa

Jesenný Sandberg. Foto: Andrej Hamlík.

Napísali o nás

Je pod dohľadom: Na paleontologickú lokalitu Sandberg dohliada kamera

Významná paleontologická lokalita Sandberg (Pieskovec) v rezervácii Devínska Kobyla v Devínskej Novej Vsi je o čosi chránenejšia. Ochranu vzácnej lokality zabezpečuje nová 24-hodinová panoramatická kamera, ktorá zároveň ponúka pohľady na okolitú prírodu. Ide o jednu z reakcií mestskej časti na zvýšený počet priestupkov zo strany návštevníkov v minulosti. Informuje web teraz.sk.

Viete, prečo vybudovali tento objekt na Sandbergu? Starú devínsku lanovku pochoval čas

História Bratislavy je bohatá a má stále čo ponúknuť. Dnes sa pozrieme bližšie na Devínsku Novú Ves a jej betónový pilier, ktorý nájdete po pravej strane smerom k Waitovmu lomu. Hoci je dnes tento pilier obrastený zeleňou a zapadnutý prachom, v minulosti plnil dôležitú funkciu. Prečítajte si na webe bratislavaden.sk viac o Prvej Bratislavskej vápenke.

Devínska Nová Ves očakáva

Futbaloví fanúšikovia, v stredu si nenechajte ujsť zápas našich chlapcov s extraligovým Ružomberkom. V sobotu si môžete ráno nakúpiť farmárske výrobky a podvečer oslavovať spolu s Grbarčiatami a Rosicou. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 293 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *