Jablkové hodovanie sa vydarilo

Ján Žatko

V sobotu 8. 10. 2022 sa na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6 uskutočnilo Jablkové hodovanie. Ide o už tradičnú jesennú akciu, ktorú usporiadalo Istra Centrum a ktorá je venovaná jablkám a dobrotám z jabĺk.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Na podujatí ponúkali dobroty z jabĺk viacerí predajcovia. Niektorí sa Jablkového hodovania zúčastňujú už tradične, niektorí tam boli prvýkrát. Cenu za predaj výrobkov si každý predajca určoval sám a výťažok z predaja slúži na podporu občianskych združení z Devínskej Novej Vsi. Na podujatí sa dali kúpiť všetky možné druhy jablkových koláčov, čerstvá jablková šťava alebo jablkový cider, jablkové zaváraniny alebo džemy a ďalšie a ďalšie dobroty.

Oficiálny začiatok podujatia bol o 11.00. V sobotu bol nádherný slnečný deň a určite aj preto sa už pred jedenástou začínali na nádvorí miestnej knižnice zhromažďovať zástupy zvedavcov a kupujúcich. Niektorí z nich si dokonca priniesli aj svoje vlastné krabičky, aby si jablkové dobroty mohli odniesť aj domov.

O tom, že jablkové dobroty boli skutočne veľmi chutné svedčí aj to, že plechy so zákuskami sa na jednotlivých stoloch veľmi rýchlo míňali a do konca podujatia sa predalo takmer všetko.

Jablkové hodovanie nebolo iba o jedle a pití, ale atmosféru počas celého podujatia spríjemňovala aj živá hudba.

Jablkové hodovanie

Na Jablkovom hodovaní som sa prvýkrát zúčastnil v úlohe predajcu aj ja s mojim tímom kandidátov na poslancov miestneho zastupiteľstva. Naša skúsenosť bola veľmi dobrá, minuli sa nám takmer všetky dobroty. Ľudia ocenili aj čerstvú jablkovú šťavu, ktorú som pripravoval priamo na mieste. Výťažok z predaja sme zaslali na účet občianskeho združenia Ichtys.

Jablkové hodovanie

Jablkové hodovanie
Príprava jabĺk na odšťavovanie.
Jablkové hodovanie
Príprava čerstvej šťavy.
Naši susedia pri predajnom pulte – ZŠ Ivana Bukovčana.

Ďalšie fotografie z Jablkového hodovania nájdete na facebooku Istra Centra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *