Devínska Nová Ves od 1. 7. 2019 do 7. 7. 2019

Ján Žatko

Ulica Antona Srholca zatiaľ v Devínskej Novej Vsi nebude. Malé ohliadnutie za dvomi zaujímavými kultúrnymi a spoločenskými akciami. Tip na strávenie horúcich dní pri vode. O tom všetkom a ešte čosi navyše sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Deň farnosti Devínska Nová Ves 2019

antona srholcaV nedeľu 16. júna 2019 sa v Devínskej Novej Vsi  uskutočnil už po druhýkrát Deň farnosti. Organizátori ponúkli  možnosť pre svojich spoluobčanov stretnúť sa navzájom pri rozhovoroch pri dobrom jedle, dobrej nálade a tanci. Pre menších pripravili množstvo zaujímavých súťaží a cien. Do tanca hral tak ako minulý rok orchester FOR Bratislava.

Kam za vodou: biobazén Borovica Kamenný Mlyn

V horúcom júlovom počasí je ideálny čas na to vyraziť niekde k vode. Bratislava má našťastie dosť možností ako sa schladiť na kúpalisku, alebo na štrkoviskách. Môžete však skúsiť aj niečo iné. Napríklad biobazén Borovica Kamenný Mlyn. Vyskúšal som minulý rok a bol som veľmi spokojný.

Festival chorvátskej kultúry 2019

antona srholcaPredposledný júnový víkend sa v Devínskej Novej Vsi uskutočnil už 31. festival chorvátskej kultúry. Toto podujatie organizuje už tradične Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku a Chorvátsky kultúrny spolok v Devínskej Novej Vsi v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves. Priniesol som sprostredkovane zopár fotografií a videoreportáže DTV z tohto významného podujatia.

Magazín DTV nás 3. 7. 2019 informoval o

Čiastočná uzávierka Eisnerova a Opletalova

Hlavné mesto Bratislava informuje o čiastočnej uzávierke miestnych komunikácií Eisnerova (v úseku Štefana Králika – Pod Glavicou) a Opletalova (v križovatke s Istrijskou) v Devínskej Novej Vsi z dôvodu uskutočnenia verejnoprospešnej líniovej stavby „Vodovod Eisnerova-Záhradná“ v čase od 1. 7. 2019 do 31. 8. 2019.

Mesto neschválilo Srholcovu ulicu v Devínskej Novej Vsi

antona srholcaNovovzniknutá ulica v Devínskej Novej Vsi mala niesť meno po saleziánskom kňazovi a politickom väzňovi Antonovi Srholcovi. Tak si to želala mestská časť, ktorej miestni poslanci odporučili mestskému zastupiteľstvu, aby schválilo navrhovaný názov Ulica Antona Srholca. V mestskom parlamente však tejto žiadosti nevyhoveli. Dôvodom je totiž pravidlo, že ulice po už nežijúcich osobnostiach sa môžu premenovať až minimálne päť rokov po ich smrti. Srholec zomrel 7. januára 2016. Ulica bude niesť napokon názov Vukovarská. Informuje denník SME.

Devínska Nová Ves má infolinku na nahlasovanie rôznych podnetov

Priestupky alebo trestné činy, ale aj nefunkčné verejné osvetlenie či poškodené cesty a chodníky – to všetko môžu nahlasovať obyvatelia  Devínskej Novej Vsi na novom telefónnom čísle Dohľadového centra kamerového systému 02/32 33 33 32 . Informujú Bratislavské noviny.

Hlavné mesto opäť otvorilo letné kiná: Tu si pozriete filmy pod holým nebom

Nový Čas informuje o tom, kde budú v Bratislave a okolí fungovať letné kiná. V zozname figuruje aj Devínska Nová Ves. Na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6 zabezpečilo Istra Centrum premietanie filmov každý piatok. Začína sa už v tomto týždni 12. júla. Počas  júla sa začína premietanie o 21.15, v auguste o 20.30.

Devínska Nová Ves očakáva

Leto bude v Devínskej v znamení rozkopávok. Horúčavy trošku poľavili a aj komárov je znateľne menej. Možno Vás preto v piatok zaujme prvé tohtoročné premietanie letného kina v Istra Centre. V nedeľu si nenechajte ujsť Letné impresie s flautou a klavírom. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 921 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *