Čo vás najviac zaujalo v júni

Ján Žatko

Hlasovanie miestneho zastupiteľstva o parkovacej politike, otvorenie dohľadového centra a devínskonovoveské hody. To sú témy, ktoré vás v júni na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v júni otvorilo blog Týždeň v Devínskej 3 111 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 6 213. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Stále jednoznačne vedie plánovaná výstavba Pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom. Dnes už našťastie neaktuálna.

píše: Ján Žatko

Prečo som hlasoval za parkovaciu politiku

júniPoslanci miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves sa 15. 5. 2019 zaoberali na mimoriadnom zasadnutí návrhom Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bratislavy o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Všetci jednohlasne podporili navrhovanú parkovaciu politiku s pripomienkami. V článku niektorí z nich vysvetľujú prečo hlasovali za parkovaciu politiku. Tento článok bol zverejnený ešte koncom mája s stal sa tretím najčítanejším článkom v júni. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 205-krát.

Dohľadové centrum prispeje k zvýšeniu bezpečnosti v Devínskej Novej Vsi

júniMinulý mesiac bolo oficiálne otvorené novovybudované dohľadové centrum kamerového systému, ktoré bude nepretržite 24 hodín denne monitorovať verejné priestranstvá v spolupráci s policajným zborom a mestskou políciou. V spoločnosti náčelníka mestskej polície Mareka Gajdoša, viceprimátora hlavného mesta SR Bratislavy Juraja Káčera a poslancov  miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves ho otvoril starosta Dárius Krajčír. Článok o tejto udalosti si doteraz otvorili čitatelia 211-krát.

Chystáte sa na hody?

júniV nedeľu 9. júna 2019 boli v Devínskej Novej Vsi hody. Článok o tom, prečo sú u nás hody práve v tento deň a o hodových zvykoch na Slovensku ale aj v našej mestskej časti Vás na blogu Týždeň v Devínskej v júni najviac zaujal. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 287-krát.

Vracajú sa mafiánske praktiky 90-tych rokov?

V polovici decembra dostali Devínskonovovešťania predčasný darček pod stromček. Na Eisnerovej ulici bola otvorená nová prevádzka ponúkajúca rýchle občerstvenie formou donáškovej služby v maličkých priestoroch hneď vedľa pubu Šport Pub Pumpa pod názvom U MaMi. Prevádzka však fungovala iba štyri dni, keď ju niekto prevádzku úmyselne podpálil. Majitelia pracne odstránili škody a začiatkom januára otvorili opäť. Hororový scenár sa však opakoval. Už po niekoľkých dňoch niekto podpálil prevádzku druhýkrát. Článok o týchto mafiánskych praktikách v Devínskej Novej Vsi je stále tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej od začiatku roka. Čitatelia si ho doteraz otvorili celkom 935-krát.

Zo života pásomníc

Druhý najčítanejší článok od začiatku tohto roku sa týka plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi Pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov  na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej metskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 958-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku sa tiež týkal výstavby Pri rybníku. Informoval som v ňom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 647-krát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *