Čo sa to deje s futbalom v Devínskej?

Čo sa to deje s futbalom v DevínskejFutbalový štadión bol vždy v každej slovenskej obci centrom nielen športového, ale aj spoločenského vyžitia. V nedeľu sa tam stretla polovica dediny, nadšene povzbudzovala tých svojich a potom sa celý týždeň v krčme rozoberali všetky kľučky, góly a brankárske zákroky. Ja viem, to boli časy, keď televízia neponúkala množstvo športových kanálov tak ako dnes. To bolo v čase, keď deti ešte trávili všetok voľný čas vonku a nie za počítačom. Tie časy sú už nenávratne preč, o to viac si myslím, že treba podporovať každú športovú aktivitu našich detí. Treba podporiť každý športový klub, ktorý dokáže deti zamestnať. Keď budú športovať, nebudú mať čas na hlúposti. Všade to však ako sa zdá neplatí. Čo sa to deje s futbalom v Devínskej?

upravené 18. 3. 2018

Čo sa to deje s futbalom v Devínskej
Devínskonovoveskí starší dorastenci oslavujú postup do II. ligy.

Historický úspech futbalových dorastencov

Minulý rok dosiahli futbaloví dorastenci z FCL VW Devínska Nová Ves historický úspech. Postúpili do II. bratislavskej ligy. Ocenili sme to aj v našom blogu. Podľa Ing. Mariána Spišiaka „naposledy hrali dorastenci DNV takto vysokú ligu v hierarchii slovenského futbalu pred 60-timi rokmi.“ Nemám dôvod jeho slovám neveriť, veď ide naozaj o naslovovzatého odborníka a pamätníka futbalu v našej mestskej časti. Ing. Spišiak sa na sklonku minulého roku rozprával s trénerom staršieho dorastu Rastislavom Borisom o jeho skúsenostiach s novou súťažou  (rozhovor som si prečítal na FB stránke Fandíme Devínskej). Tréner zdôraznil, že ich súpermi v II. lige sú mužstvá ako Skalica, Myjava, Dubnica, Púchov, Prievidza, Topoľčany, Komárno alebo Považská Bystrica, teda všetko mestá s bohatou futbalovou históriou. Napriek tomu však potvrdil, že ako nováčik si dali jednoznačný cieľ – udržať II. ligu aj pre budúcu sezónu. Pochválil aj prístup svojich zverencov slovami:

Aj napriek veľmi ťažkej príprave, ťažkým súperom a problémami zo zraneniami, som z nich cítil túžbu a snahu niečo dokázať a presadiť sa. Pevne verím a dúfam, že im ich nasadenie a prístup vydrží aj naďalej.

Ocenil aj prístup vedenia klubu k dorastencom slovami: 

Nedá mi nespomenúť aj predstaviteľov klubu FCL. Od prezidenta klubu Zora Smolinského až napríklad po vodiča autobusu Ivana Vitkoviča. Naozaj všetci nám vytvorili a vytvárajú v rámci svojich možností skvelé podmienky .

A ešte dodal poznámku, z ktorej vyplýva, že z mestskej časti mu tá podpora chýba. Čo sa to deje s futbalom v Devínskej?

Verím, že sa k tomu pridá vo väčšej miere aj mestská časť prostredníctvom DNV športu a všetci spoločne budeme šíriť dobré meno ako klubu, tak aj Devínskej Novej Vsi.

Zvláštna komunikácia poslanca s prezidentom FCL VW DNV

Poznámka trénera dorastencov o absencii podpory jeho zverencov zo strany mestskej časti ma dosť zarazila a ešte viac ma zarazila aktuálna emailová komunikácia prezidenta FCL VW Devínska Nová Ves Zoroslava Smolinského s poslancom miestneho zastupiteľstva Denisom Ružovičom. Zverejňujem ju so súhlasom pána Smolinského v plnom znení, opravil som iba preklepy a gramatické chyby. Aj tieto emaily nám dávajú krásny obraz o tom, čo sa to deje s futbalom v Devínskej.

Doplnené 18. 3. 2018:

Pán poslanec Ružovič ma písomne požiadal, aby som vymazal z blogu tento článok kvôli tomu, že mi nedal súhlas na zverejnenie emailovej komunikácie medzi ním a pánom Smolinským. Ide o dosť zvláštny postoj, keďže nešlo o súkromné emaily, pretože v nich vystupoval oficiálne ako poslanec miestneho zastupiteľstva. Žiadny verejný činiteľ by podľa môjho názoru nemal skrývať pred svojimi voličmi kroky, ktoré robí v ich mene. Napriek tomu som sa rozhodol čiastočne jeho žiadosti vyhovieť a jeho vyjadrenia sú preto v článku vymazané. Odpovede pána Smolinského ponechávam v pôvodnom znení, keďže od neho súhlas na zverejnenie komunikácie mám.

Odpoveď Zoroslava Smolinského na žiadosť poslanca Denisa Ružoviča:

 

Čo sa to deje s futbalom v Devínskej
Prezident FCL DNV Zoroslav Smolinský oceňuje najlepších futbalistov v mládežníckych kategóriách.

From: Smolinsky, Zoroslav
Sent: Monday, February 26, 2018 8:34 AM
To: Denis Ružovič
Subject: RE: deti z DNV

Milý pán poslanec.

Teší ma váš záujem o deti  pred voľbami.  Posledné dve sezóny sme mali tak isto veľa cca 200 detí v klube a záujem zo strany mestskej časti a poslancov nebol žiadny, práve naopak .Zosmiešňovanie, intrigovanie ,vysmievanie sa ….až po neuveriteľnú ignoranciu.

Máme ten istý počet ako v minulosti, okrem mladších žiakov a prípravky  A , ktoré ako deti vnímame za svoje, aj keď je momentálne situácia na oko nestabilná.

Pokiaľ máte záujem pomáhať klubu FCL a  deťom, tak pomáhajte. Nielen deti ale aj seniori robia dlhodobo dobré meno a reklamu mestskej časti, netreba zabúdať aj na nich. Klub FCL je kompaktný celok, nesmiete to deliť na deti a seniorov. Pokiaľ ste zaregistrovali, tak mladší a starší dorast už hrá 2. slovenskú ligu a cestujú po celom západnom Slovensku. Pokiaľ máte záujem môžeme sa aj stretnúť, nerád by som bol, aby ste vytrhávali veci z konceptu ako v minulosti alebo momentálne si robili kampaň na úkor našich deti a hráčov. Deti a celý klub potrebuje kontinuitu v rámci zlepšovania podmienok a dúfam, že sa na tom zhodneme a že sa nám  to bude  spoločne v budúcnosti  dariť.

Teší ma váš záujem, pokiaľ je úprimný.

S pozdravom, Smolinský

Doplnené 18. 3. 2018: Odpoveď poslanca Denisa Ružoviča je na základe jeho žiadosti vymazaná. Nasleduje reakcia Zoroslava Smolinského.

From: Smolinsky, Zoroslav
Sent: Thursday, March 1, 2018 0:32 PM
To: Denis Ružovič
Subject: RE: deti z DNV

Pán poslanec Ružovič.

Evidentne zavádzate a vynechávate fakty. Pokiaľ si dobre pamätám tak do FCL–ky som prišiel v roku 2015. Pán starosta obdržal excelovskú tabuľku, samozrejme nebol s ňou spokojný. Tu istú tabuľku sme priniesli na vaše zasadanie poslaneckého klubu, celý klub ste nechápali o čom hovoríme a čo vám vysvetľujeme a stále ste chceli niečo, čo ste ani sami nevedeli zadefinovať.

Čo sa týka spolupráce s mestskou časťou, nemali sme nikdy  veľké predstavy, pretože z vašich rečí sme pochopili, že skôr bola priorita futbal zlikvidovať, čo bolo viackrát nielen pánom starostom, ale aj vami poslancami naznačované.

Pochopili sme to, keď sme dva roky po sebe žiadnu dotáciu na fungovanie FCL-ky nedostali, ale boli sme silní a aj stále sme a prežili sme to. Na poslednom verejnom zasadaní som sa vám nevyhrážal, ale citujem, otvorene som povedal, že pri ďalších voľbách si vás odsledujem a dám si na vás pozor. Je to môj osobný názor a ten mi prepáčte, ale je môj, že ľudia ako ste vy, by v zastupiteľstve nemali byť. Myslím, že to nie je vyhrážanie, ale fakt.

Keď už sme pri tom, ja mám svoju prácu a do FCL som vstúpil s jediným úmyslom a to bolo pomôcť športu v Devínskej Novej Vsi. Robím to dobrovoľne na úkor vlastného času a na úkor svojej rodiny  dobrovoľne, bez náhrady mzdy.

Čo vy ako poslanec odmeny za funkciu máte.

Skúste mi prosím aspoň naznačiť, ako ste vy ako osoba prispeli k rozvoju Devínskej? Skúste mi oživiť pamäť, v čom je vidno vaše aktivity?

Nepoznám vás, ale okrem pár rozhovorov na miestnom zastupiteľstve mi stačilo pochopiť vaše fungovanie. Bol som sklamaný z toho, akí ľudia nám majú pomáhať a starať sa o našu mestskú časť. Vy by ste si mali uvedomiť, že ste poslanec pre všetkých ľudí, obyvateľov. Blížia sa voľby. Pokiaľ sa podozrenia na korupciu a finančné machinácie na miestnom úrade preukážu, myslím, že pán starosta už nebude schopný vám ako osobe  pomáhať a bude sa musieť postarať sám o seba.

Vašu aktivitu pomáhať si  cením, ale ako ste sám napísali FCL-ka to nebude. Čo si potom máme vlastne o vás myslieť? Načo bolo celé toto divadlo, keď chcete takýmto spôsobom na seba upozorniť, myslím, že toto nie je práve správna cesta. Presne sme sa vrátili na začiatok, že vám ide iba o likvidáciu FCL–ky ako takej.

Porozmýšľajte nad sebou, zatiaľ ste poslanec a mali by ste sa tak správať a používať aktuálne podklady a argumenty. Už nie je rok 2014.

Mali by ste tu byť pre občanov.

Zoroslav Smolinský

Čo sa to deje s futbalom v Devínskej a čo k tomu dodať?

Ja mám naozaj najmenšie právo robiť v tomto spore rozhodcu. Bol som štyri a pol roka v zahraničí a tak naozaj neviem, či excelovská tabuľka, ktorú pred tromi rokmi odovzdal pán Smolinský pánovi starostovi bola naozaj taká úbohá, že to dnes pán poslanec Ružovič považuje za  najdôležitejšiu vec, ktorú musí teraz riešiť. Možno tam chýbali nejaké stĺpce, možno bola zle vyfarbená. Naozaj neviem. Ale čo viem určite je fakt, že FCL DNV sa venuje stovkám detí, ktoré si vybíjajú energiu na trávniku a nezostáva im potom čas na hlúposti. Viem, že minulý rok tieto decká dosiahli v dresoch FCL DNV úžasný historický úspech. Ako hovorí Ing. Spišiak: „naposledy hrali dorastenci DNV takto vysokú ligu v hierarchii slovenského futbalu pred 60-timi rokmi.“ A ak majú k takémuto klubu všetci poslanci na čele so starostom taký istý postoj ako pán poslanec Ružovič, tak potom hovorím spolu Williamom Shakespearom: „Čosi je zhnité v našom dánskom štáte!“

 

 

 

Jeden komentár k “Čo sa to deje s futbalom v Devínskej?”

 1. pekný deň pan Žatko.

  presne, toto je Vám podobné.
  Zachytili ste stred komunikácie, neviete čo ani prečo. Článok o ničom.

  Však ste sa zaradili správne:
  „tak naozaj neviem, či excelovská tabuľka, ktorú pred tromi rokmi odovzdal pán Smolinský pánovi starostovi bola naozaj taká úbohá, že to dnes pán poslanec Ružovič považuje za najdôležitejšiu vec, ktorú musí teraz riešiť. Možno tam chýbali nejaké stĺpce, možno bola zle vyfarbená. Naozaj neviem.“

  máte pravdu: NEVIETE a ANI LEN NETUŠÍTE.

  A teraz si na tom este chcete variť predvolebnú polievku.
  Zatiaľ ste o tomto probléme nenapísali nič svetoborné kdežto aj keď je debata trochu korenistá, ja s pánom Smolinským hľadám riešenie.

  Máte vôbec povolenie na zverejnenie našej komunikácie? Či si myslíte že keď ste boli v kópii mailu tak to môžte vo svoj prospech urobiť?

  Pripadáte mi ako donášač.

  s láskou
  Denis Ružovič

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *