Bolo vaše hlasovanie zbytočné?

hlasovanie
Ján Žatko

V auguste žila Devínska Nová Ves okrem iného aj snahou o víťazstvo v súťaži o najlepší projekt, ktorý podporí Bratislavský samosprávny kraj zo svojho participatívneho rozpočtu. Veľmi intenzívne som sa do tejto súťaže zapojil aj ja osobne niekoľkými článkami a plamennými výzvami za projekt Devínskej Novej Vsi „Parkourové a workoutové ihrisko“. Nakoniec som bol nadšený tým, že sa nám spoločne podarilo v okrese Bratislava IV zvíťaziť a poraziť tak oveľa väčšie mestské časti ako je Dúbravka a Karlova Ves. Lenže ako čas beží, začínam mať čoraz väčšie obavy o to, či naše hlasovanie nebolo zbytočné.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV    

Hlasovanie za projekt Devínskej Novej Vsi

Viacerí z vás sa zapojili do hlasovania za projekt Devínskej Novej Vsi „Parkourové a workoutové ihrisko“. Neangažovali ste sa iba vy, ale lobovali ste aj u svojich priateľov a známych. Možno si ešte niektorí z vás pamätajú, aké bolo to hlasovanie dramatické. Tesne pred záverom hlasovania nás predbehla Karlova Ves so svojim projektom. Nakoniec sme však my všetci spoločne tak mohutne zmobilizovali sily, že sme v rámci okresu Bratislava IV zvíťazili.

hlasovanie
Ilustračné foto.

Nezodpovedané otázky okolo plánovaného ihriska

Prešli už takmer dva mesiace odvtedy, ako mestská časť Devínska Nová Ves aj vašou zásluhou získala 5 tisíc eur z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja na vybudovanie Parkourového a workoutového ihriska a na sociálnej sieti sa stále častejšie začali objavovať otázky, kde to ihrisko vlastne bude vybudované. Keďže mestská časť ako obyčajne zaujala postoj mŕtveho chrobáka, obrátil som sa na miestny úrad s otázkou kde a kedy bude toto ihrisko vybudované.

hlasovanie
Ilustračné foto.

Odpoveď miestneho úradu

Na moju otázku mi obratom odpovedal vedúci oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia Miestneho úradu DNV Ing. Karol Oreský.  Jeho okamžitá reakcia bolo to jediné, čo ma na celej veci potešilo. Veď posúďte, tu je jeho odpoveď:

Dobrý deň, v súčasnej dobe prebieha výberové konanie na dodávateľa a z toho dôvodu Vám neviem  bližšie odpovedať. Predbežné ponuky  sú podobné, no líšia sa v použitých cvičebných prvkoch a ich množstvách. Výber bude  v závislosti od našich finančných možností . Plocha na ktorej sa bude toto stavať bola vybratá – vnútroblokové hokejbalové ihrisko za ZUŠ (ulice Kalištná, Uhrovecká). Základná podmienka je aby bol mäkký podklad pri čo možno najmenších zásahoch do ihriska. Stav terajšieho ihriska, ako iste sám uznáte, nie je vôbec lákavý – rozbité zariadenia, popraskaný asfalt. Predpokladaný záber pre prvú fázu je cca 100 m2 a s postupným dobudovaním celej plochy.

hlasovanie
Miesto, kde má byť umiestnené nové parkourové a workoutové ihrisko.

Dva fakty vyplývajúce z odpovede

  1. V polovici októbra ešte iba prebieha výberové konanie. Pritom v súťažných podmienkach Bratislavského samosprávneho kraja je jasne uvedené, že finančné prostriedky sa musia vyčerpať do konca roka 2018. Neviem si predstaviť, ako to chce súčasné vedenie mestskej časti do konca roka stihnúť. Ale nič nie je nemožné. Držím palce, by sa to stihlo.
  2. Ihrisko sa má vybudovať vo vnútroblokovom priestore sídliska Stred na súčasnom hokejbalovom ihrisku. Súhlasím s Ing. Oreským, že stav toho ihriska je katastrofálny. Len som nepočul ani zmienku o tom, že by niekto z vedenia mestskej časti konzultoval s obyvateľmi Uhroveckej a Kalištnej ulice, či súhlasia s vybudovaním parkourového a workoutového ihriska pod svojimi oknami. Ale možno sa mýlim a možno to s nimi dohodol zástupca starostu Mgr. Peter Krug, ktorý tam býva. Lebo ak nie, tak sa obávam ďalších protestov obyvateľov, ktorým sa pod oknami zjavia z ničoho nič chlapi so zbíjačkami a budú rozbíjať asfalt.
hlasovanie
Ilustračné foto.

Bolo vaše hlasovanie zbytočné?

Ešte nie je všetko úplne stratené. Držím palce súčasnej samospráve Devínskej Novej Vsi, aby to do konca roka stihli. Pretože ak nie, tak by to bol príliš veľký hazard s vašou dôverou.  Chcem veriť, že celá tá vaša aktivita, angažovanosť a hlasovanie nevyjde nakoniec navnivoč.

hlasovanie
Ilustračné foto.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *