Zber a odvoz vianočných stromčekov

zber a odvoz vianočných stromčekovBratislavská mestská spoločnosť OLO začala zber a odvoz vianočných stromčekov. Odvoz stromčekov bude zabezpečovať do 31. 3. 2018.

Odzdobené vianočné stromčeky je potrebné ukladať v prípade rodinných domov ku zberným hniezdam – najbližšiemu stojisku a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob. Existuje aj ďalšia možnosť, priviezť stromček osobne a bezplatne ho odovzdať v zbernom dvore OLO na Starej Ivánskej ceste 2, ktorý je otvorený každý deň okrem nedele a sviatkov od 8:00 do 18:00 hod. Pre obyvateľov Devínskej Novej Vsi je však určite pohodlnejšie odovzdať vianočný stromček v zbernom dvore Denovy na Eisnerovej 25. Otvorený je každú sobotu od 9:00 do 12:00 hod.

O zber a odvoz vianočných stromčekov sa budú v Bratislave starať tri posádky, každá v zložení jeden vodič a dvaja závozníci. Zber a odvoz vianočných stromčekov sa začal realizovať 8. 1. 2018 v mestskej časti Staré Mesto a následne bude pokračovať aj v ostatných mestských častiach.

Stromčeky budú odvezené do bratislavskej spaľovne odpadu, kde sa energeticky zhodnotia, teda spália. Ich spálením spolu so zmesovým komunálnym odpadom sa vyrába teplo a elektrina, ktorá je ďalej distribuovaná do 22 000 bratislavských domácností.

Množstvo vyzbieraných a odvezených vianočných stromčekov z roka na rok stúpa. Kým, napríklad, v roku 2014 pracovníci spoločnosti OLO odviezli 84 ton vianočných stromčekov, v roku 2016 to bolo takmer 99 ton a v roku 2017 už viac ako 112 ton.

zdroj: OLO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *