Vyhlásenie Dáriusa Krajčíra k zvyšovaniu dane z nehnuteľností

Ján Žatko

Včera som vás v článku s názvom Bratislava pripravuje zvýšenie dane z nehnuteľností informoval o pripravovanom zvýšení dane z nehnuteľností v Bratislave. V prípade schválenia toho návrhu by obyvateľom Devínskej Novej Vsi stúpla daň za rodinné domy a byty o viac ako sto percent. Pre DNV má tento návrh ešte ďalší negatívny dopad. V prípade jeho schválenia by výnos z časti daní z nehnuteľností vybratých v našej mestskej časti smeroval do rozpočtu iných mestských častí. Po slovensky povedané: obyvatelia DNV zaplatia na dani z nehnuteľností dvojnásobok doterajšej sumy a naša mestská časť bude mať z tohto zvýšeného výberu paradoxne menší príjem ako doteraz. Na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva sa k tejto problematike vyjadril starosta Dárius Krajčír. Prinášam vyhlásenie Dáriusa Krajčíra v plnom znení.

píše: Ján Žatko

Vyhlásenie Dáriusa Krajčíra

Vážení obyvatelia Devínskej Novej Vsi, ktorá je súčasťou Bratislavy, vážení predstavitelia samosprávy. S poľutovaním vám oznamujem, že som vyčerpal všetky dostupné demokratické možnosti ako vyjadriť nesúhlas s plánovaným zvýšením daní a prerozdelením financií medzi mestské časti v hlavnom meste. Vyčerpal som všetky slušné a korektné spôsoby komunikácie s predstaviteľmi hlavného mesta a pánom primátorom.

Včera na mestskej rade som hlasoval proti návrhu, ktorý zjavne poškodzuje našu mestskú časť ktorý naruší stabilné hospodárenie a značne skomplikuje fungovanie našej mestskej časti. Návrh po prerozdelení finančných prostriedkov na území hlavného mesta najviac negatívne zasiahne Devínsku Novú Ves.

vyhlásenie dáriusa krajčíra
Primátor Matúš Vallo a starostovia mestských častí zdôvodňujú zvýšenie dane z nehnuteľností.

Naše pripomienky a nesúhlas nebol úplne vypočutý. Príprava materiálu ako aj komunikácia s nami je podľa mňa nekorektná a nesystémová. V prípade ak dôjde k zvýšeniu dane z nehnuteľností a k prerozdeleniu rozpočtových prostriedkov, ako je navrhované pánom primátorom a predstaviteľmi hlavného mesta, Devínska Nová Ves utrpí značný výpadok v príjmoch.

Ja budem zajtra účastný na mestskom zastupiteľstve a tento môj názor budem prezentovať ďalej s tým, že schválením tohto nekorektného a nesystémového návrhu by ste moju dôveru pán primátor okamžite stratili.

vyhlásenie dáriusa krajčíra
Zasadnutie miestneho zastupiteľstva 11. 12. 2019.

Záznam DTV z rokovania miestneho zastupiteľstva

Vyhlásenie Dáriusa Krajčíra si môžete pozrieť v zázname DTV z rokovania miestneho zastupiteľstva.

Súvisiaci článok

Jeden komentár k “Vyhlásenie Dáriusa Krajčíra k zvyšovaniu dane z nehnuteľností”

  1. zvýšiť dane to je take Slovenské , to viete rýchlo urobiť, no že ste nám zhoršili úroveň bývania na Kolónii a neriešite dopravnú situáciu na Opletalovej a priľahlých ulic kde sa neda poriadne vystrčiť nos z brány aby vás auto nezrazilo to vôbec nikoho nezaujíma , ostalo iba pri predvolebných sľuboch . Všetci ste rovnaký ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *