V Šrot parku nájdete prvé prírastky

Ján Žatko

Uplynul iba mesiac od otvorenia novej atrakcie Devínskej Novej Vsi a už našom Šrot parku môžete nájsť niekoľko nových prírastkov. Ste zvedaví akých? Skúste uhádnuť. Pomôže vám riekanka zverejnená jeho tvorcom Branislavom Pokorným.

píše: Ján Žatko

Riekanka o Šrot parku

Milé dámy, milí páni, v sobotu už na svitaní,
v Šrot parku pri cyklotrase, nové zvery budú zase.
Kto si s nimi spraví foto, môže vraj aj „vyhrať lotto“.
Neostáva nič, len vstať, zobrať foťák, utekať.

Malé deti, aby stihli, veď ten otec, ten je rýchly,
tak nech je to bez plaču, nech na bicykle naskáču.
Čo to bude za zver? Kobra? Nie!!! Pozváral som ja vám …ra.
A pošepkám vám do ucha, kŕŕŕka tam aj ….cha.

Tak poprosím, na značky, ber foťák a zdielačky ?

šrot parku

Uhádli ste? Áno, je to tak! Do Šrot parku nám pribudol najskôr bobor a ropucha. Pri tejto príležitosti som položil pánovi Pokornému niekoľko otázok. Tu sú jeho odpovede:

Čo Vás priviedlo k tomu, že ste už tak skoro po otvorení začali rozširovať exponáty v Šrot parku?

 Nové zvery sme dali skôr ako vďaku fanúšikom Šrot parku. Kvôli záujmu a ohlasom, ktoré nás veľmi milo prekvapili. Tak aj my sme to chceli ako také malé prekvapenie.

šrot parku

Aký je zatiaľ záujem návštevníkov o Šrot park?

Návštevnosť je dobrá. Aj v takom počasí, aké bolo v týchto dňoch, tam ľudia chodia. My sme radi, keď tam vidíme v tomto počasí  aj keď len jednu rodinku. Alebo aj osamelého návštevníka, ktorého Šrot park „donútil“ ísť na dlhšiu prechádzku. A aj o toto nám išlo. Som presvedčený, že po zime sa to ešte viac rozbehne. Počas zatvorených hraníc tam bolo strašne veľa ľudí, dvere sa ani nestíhali zatvoriť.  : )
Ohlasy sú pozitívne. Ľudia ďakujú za ten nápad. A vracajú sa viackrát. Dostali sme aj ďakovný list od neznámej rodiny. Mnohí vravia, že sa nevedia odtiaľ odtrhnúť. To nás zaväzuje vymýšľať nové veci, aby sa to stávalo ešte atraktívnejšie.

Už máte premyslené, čo pribudne najbližšie?

A plány sú ?. Môžem iba naznačiť. Začali sme tam robiť „hospodársky dvorček“. Takže okrem voľne žijúcich zvierat sa tam možno pri dvorčeku, či na ňom, objavia aj domáce či hospodárske zvieratká.

Hospodársky dvor v Šrot parku

Medzitým sa splnila aj táto predstava. V Šrot parku pribudol hospodársky dvor a v ňom prvé dve zvieratá. Takže hor sa do Šrot parku! V zimnom období je otvorený v sobotu a nedeľu od 10.00 do zotmenia. Vstupné je dobrovoľné. Pod tabuľou je k dispozícii 20 litrová bandaska spravená ako kasičku. Kto chce hodí, kto nechce nehodí.
šrot parku
šrot parku

Ako nájdete Šrot park?

Do Šrot parku sa dostanete cestičkou od Cyklomosta slobody popri Tarzanii a poza záhrady, alebo z Istrijskej popri ľavom brehu potoka Mláka.

Súvisiace články

Jeden komentár k “V Šrot parku nájdete prvé prírastky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *