Všetko najlepšie Terka

všetko najlepšie Terka
Terka Ivanová

Tento týždeň slávila narodeniny vzácna osoba. Terka Ivanová z Hradištnej ulice. Mnoho z vás ju určite pozná ešte z čias jej pôsobenia v jasliach. Ja som sa s ňou zoznámil až ako s dôchodkyňou počas našej spoločnej práce vo výbore Matice slovenskej. Všetko najlepšie Terka Ti prajem k Tvojim narodeninám.

Terka je milý a vzácny človek. Vždy bolo na ňu spoľahnutie, čo sľúbila, to aj dodržala. Ešte do minulého roka pôsobila vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi, hoci už mala viac ako osem krížikov na chrbte. Vždy bola ochotná pomôcť, kedykoľvek bolo treba. Jej špecialitou bolo varenie kávičky na Festival slovenskej národnej piesne. Jej celoživotnú matičiarsku prácu ocenila aj Matica slovenská udelením Medaily Matice slovenskej. Terke ju odovzdal pre rokom člen predsedníctva Matice slovenskej Roman Michelko.

všetko najlepšie Terka
Odovzdanie medaily MS: zľava Roman Michelko, Terka Ivanová a Juraj Strempek.

Potešilo ma, že keď som jej tento týždeň telefonoval, Terka mala dobrú náladu a sršal z nej životný optimizmus. Všetko najlepšie Terka, hlavne pevné zdravie a udrž si svoj elán do života. Chcel by som byť v Tvojich rokoch taký čiperný, ako si Ty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *