Všetko najlepšie Norika

Ján Žatko

A tento o svokre poznáte?
Bavia sa dvaja chlapi a jeden hovorí:
“Vieš o tom, že k nám prišla svokra po svadbe len raz?”
A druhý na to:
“Tak to máš šťastie, nie?”
“Nie, nemám, ona ešte neodišla!”

píše: Ján Žatko

Všetko najlepšie Norika

Nuž, nemajú to svokry ľahké. Toľko vtipov koľko o nich je hádam iba o policajtoch. Ja ale môžem zodpovedne prehlásiť, že tieto vtipy svokrám veľmi krivdia. Aspoň čo sa mojej svokry týka. Ona je úplne iná ako tie protivné svokry z vtipov. Dnes moja svokra Norika Belošovičová oslavuje 81. narodeniny.

Norika a Devínska Nová Ves

Ďalší z množstva vtipov tvrdí, že najlepšia svokra je tá, ktorá je za morom. Aj tento môžem vyvrátiť. Norika Belošovičová prežila takmer celý život v Žiline, ale pred 19 rokmi sa rozhodla presťahovať do Devínskej Novej Vsi, aby bola bližšie k svojim deťom. Bolo to výborné rozhodnutie. Pre nás, lebo nám môže často pomáhať. Ale aj pre ňu, lebo do cudzieho prostredia veľmi dobre zapadla. Viacerí z Vás ju určite poznáte, veď je členkou skoro každého spolku v Devínskej Novej Vsi. A to nie formálnou, ale veľmi aktívnou. Dokonca ešte pred nedávnom pracovala vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej a aj dnes pomáha matičiarom ako len vládze. Je však zároveň aj členkou Chorvátskeho kultúrneho spolku. Tomuto vravím vzorné národnostné spolužitie v praxi.

všetko najlepšie norika
Norika Belošovičová.

Norika a jej aktivity

Norika nikdy v živote tak často necestovala ako dnes. Raz ide s jedným spolkom, o týždeň zase s iným, inokedy s niektorým zo svojich detí. Často má dokonca problém ako sa rozhodnúť, pretože má dve akcie na ten istý termín. Spoločné návštevy divadiel a koncertov sú tiež obľúbeným repertoárom jej priateľov. A to nehovorím o plesoch a zábavách, na ktorých sa dôchodcovia vedia veľmi slušne odviazať. A to ešte donedávna napriek svojmu veku pracovala v poisťovni. Niet divu, že jej kalendár je viac zaplnený ako môj. V kútiku duše jej závidím a chcel by som byť v jej veku (ak sa ho vôbec dožijem) taký vitálny ako ona. O svojich aktivitách s devínskonovoveskými dôchodcami dokonca napísala aj pekný článok.

Nech Ti tá dobrá nálada Norika, aj naďalej vydrží. Všetko najlepšie Norika, nech si stále taká vitálna ako dnes.

všetko najlepšie norika
Norika na matičiarskom výlete v Nitre v decembri 2019.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *