Vraky na uliciach Devínskej Novej Vsi

vraky na uliciach Devínskej Určite sa to stáva často aj vám. Prídete večer domov a zúfalo krúžite po uliciach okolo vášho bytu, aby ste našli miesto na parkovanie. Nedostatok parkovacích miest je jeden z najväčších problémov nielen našej mestskej časti ale aj celej Bratislavy. Vraky na uliciach Devínskej Novej Vsi tento zlý stav ešte viac zhoršujú.

Výzvy na odstránenie vraku

Možno ste si všimli v posledných dňoch, že vraky na uliciach Devínskej boli oblepené oznamami miestneho úradu.  Kompetentní sa snažia, aby vraky prestali zohyzďovať naše okolie a aby sa uvoľnil ďalší tak prepotrebný priestor na parkovanie.

Teraz sme práve v začiatočnej fáze celého procesu. Po zistení, že na verejnom priestranstve je umiestnené vozidlo, ktoré sa dlhodobo nepožíva, alebo je na prvý pohľad vrakom, mestská časť DNV napíše výzvu. V nej je uvedené o aké vozidlo sa jedná, kde je umiestnené a držiteľa vozidla vyzýva, aby svoje vozidlo odstránil najneskôr do 60 dní. Táto výzva je zverejnená na úradnej tabuli, internetovej stránke mestskej časti a mestskí policajti ju aj fyzicky nalepia na opustené vozidlo. O tejto výzve mestská časť informuje aj držiteľa a vlastníka vozidla. Ak po uplynutí 60 dní od výzvy držiteľ vozidla nevykoná nápravu, mestská časť zabezpečí odtiahnutie vozidla na určené parkovisko.

Administratívny proces

V celom procese odstránenia vraku mestská časť postupuje podľa zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch. Na jeho konci by mala byť fyzická likvidácia vraku. Celý proces pritom nie je administratívne vôbec jednoduchý a trvá veľmi dlho, ale o tom možno viac niekedy na budúce. Pre obyvateľov Devínskej aj tak nie je až také dôležité, čo sa deje s vozidlom, keď je odtiahnuté na určené parkovisko. Dôležitejšie je to, aby vrak zmizol z ulíc Devínskej.

Konkrétne vraky na uliciach Devínskej

V januári mestská polícia podľa informácií zverejnených na webe mestskej časti umiestnila výzvy na odstránenie na nasledujúcich sedem vozidiel:

  1. Chevrolet Evanda,  BA744ZU, Eisnerova ulica pri Denove
  2. Peugeot, TN476CI, parkovisko na J. Poničana za Denovou
  3. Škoda 120, BA622DA, P. Horova 7
  4. Citroen C3, PD262FV, Eisnerova 44
  5. Fiat Brava, bez ŠPZ, Zavadilova ulica
  6. Opel Astra, ZA919AR, Hradištná 17
  7. Renault Clio, bez ŠPZ, Istrijská 17

Čo môže urobiť každý z nás?

Ak viete o nejakých ďalších vrakoch a opustených vozidlách, nahláste ich buď na miestnu políciu alebo na miestny úrad. Kompetentní by sa mali vašou žiadosťou zaoberať. Aj keď podľa skúsenosti jedného z vás je to niekedy boj s veternými mlynmi.

Nasledujúce fotografie som urobil v nedeľu 4. februára 2018, takže v tom lepšom prípade niektoré z označených áut už možno zmizli.

vraky na uliciach Devínskej
Fiat Brava, bez ŠPZ, Zavadilova ulica
vraky na uliciach Devínskej
Škoda 120, BA622DA, P. Horova 7
vraky na uliciach Devínskej
Chevrolet Evanda, BA744ZU, Eisnerova ulica pri Denove
vraky na uliciach Devínskej
Peugeot, TN476CI, parkovisko na J. Poničana za Denovou
vraky na uliciach Devínskej
Renault Clio, bez ŠPZ, Istrijská 17

Jeden komentár k “Vraky na uliciach Devínskej Novej Vsi”

  1. „Nasledujúce fotografie som urobil v nedeľu 4. februára 2018“ – „60 dní na odstránenie vraku „.
    Dnes je august 2018 a niektoré vraky sú na pôvodnom mieste a niektoré z nich i viac ako rok. Tak potom otazka znie: čo robí samospráva? Každý sa vyhovára na zákony a nariadenia. Treba ich len dodržiavať a hlavne uplatňovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *