Vody Dunaja a Moravy kulminujú

Ján Žatko

Vzhľadom na už spadnuté zrážky v nemeckom a rakúskom povodí Dunaja stúpa v Bratislave hladina Dunaja a následne aj Moravy. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre Bratislavu výstrahu prvého stupňa, ktorá platí do štvrtka 6. 8. 2020 do 7.00. Prvý stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý môže podľa hydrológov spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu.

píše: Ján Žatko

Pre Devínsku Novú Ves je hranica pre 1. stupeň povodňovej aktivity hladina Moravy vo výške 480 cm. Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá, že v Devínskej Novej Vsi by mala hladina kulminovať práve teraz v stredu v noci vo výške 516 cm. Dobrá správa je, že zajtra už začne hladina vody klesať. Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní výstrahy na nebezpečenstvo povodne sa neodporúča využívať tok na rekreačnú plavbu.

P.S. Vo štvrtok o 7.00 klesla hladina Moravy v Devínskej Novej Vsi na 485 cm.

moravy

Pre Devínsku Novú Ves to znamená, že sú teraz obmedzené aktivity v okolí rieky Moravy. Sú zaliate lúky, sčasti aj cyklochodník, dokonca aj Tarzania a Šrot park.

moravy
Galéria Šrot park je dočasne zatvorená.
Zaplavený cyklochodník.
Tarzania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *