Vláčik Záhoráčik premáva do polovice septembra

Ján Žatko

Teší ma, že napriek prázdninovému obdobiu máte stále záujem o blog Týždeň v Devínskej. V júli si otvorilo blog Týždeň v Devínskej 6 559 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 14 283. Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali. V júli zvíťazila naozaj dovolenková téma – vláčik Záhoráčik. Prajem vám príjemné čítanie.

píše: Ján Žatko

Najčítanejšie články v júli 2020

Tešíme sa na rozhľadňu po druhé

Viktor Švarc napísal prvý blog o výstavbe rozhľadne začiatkom roku 2019.  Po odovzdaní staveniska novej rozhľadne koncom apríla DTV na túto tému odvysielala „diskusiu“, v ktorej sa rozprávalo aj o témach, ktoré načrtol v tomto blogu. Vyjadrenia, ktoré v diskusii padali najmä z úst súčasného pána starostu, boli podľa Viktora Švarca natoľko scestné, že na ne musel zareagovať. Tretí najčítanejší článok júla na blogu Týždeň v Devínskej si doteraz otvorilo 794 čitateľov.

Voľné miesta na miestnom úrade

Miestny úrad Devínska Nová Ves v júli ponúkol naraz až štyri voľné pracovné miesta. Jedno z nich dokonca na vedúcej pozícii – hľadal sa vedúci oddelenia mediálneho a kultúry. Bola to dobrá príležitosť zamestnať sa pre tých, ktorí nechcú dochádzať za prácou do centra mesta a tomu zodpovedal aj záujem čitateľov. Informáciu o týchto výberových konaniach si otvorilo doteraz 797 čitateľov.

Začína premávať letný vláčik Záhoráčik

vláčik záhoráčikZačiatkom júla odštartoval svoju štvrtú sezónu letný vláčik Záhoráčik. Premáva každý víkend trikrát denne až do polovice septembra. Východiskovou stanicou je Bratislava hl. st., konečnou zastávkou Plavecké Podhradie a stojí aj v Devínskej Novej Vsi. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkuje ho bude Železničná spoločnosť Slovenska. Táto prázdninová téma vás v júli najviac zaujala. Článok si doteraz otvorilo 821 čitateľov.

Najčítanejšie články roku 2020

K trom najčítanejším článkom mesiaca júl pripájam aj tri najčítanejšie články roku 2020 na blogu Týždeň v Devínskej.

Za Terkou Ivanovou

Neplačte, že som odišla,
len pokoj mi prajte,
a v srdci večnú spomienku
si na mňa zachovajte.

Dňa 4. januára 2020 opustila svoju rodinu a priateľov vo veku 88 rokov Terézia Ivanová, rod. Riglérová. Spomienka na ňu zaujala 948 čitateľov a je tretím najčítanejším článkom na blogu v tomto roku.

Milan Jambor je bezúhonný občan

Starosta mestskej časti Dárius Krajčír zvolal začiatkom januára stretnutie predstaviteľov samosprávy s vedením Domu sociálnych služieb Senecio. Reagoval tak na požiadavku poslanca Jána Žatka z decembrového zastupiteľstva, aby riešil absurdnú situáciu, ktorá vznikla prijatím súčasne platného štatútu Senecia.  Účastníci stretnutia sa okrem iného s prekvapením dozvedeli aj to, že Milan Jambor je bezúhonný občan. Tento článok si doteraz otvorilo 978 čitateľov.

Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský

Na júnovom zasadnutí začalo miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves na návrh predsedníčky Komisie na ochranu verejného záujmu Lenky Hlaváčovej konanie vo veci ochrany verejného záujmu, pretože poslanec Zoroslav Smolinský nepodal komisii majetkové priznanie. Tento článok sa stal hitom blogu Týždeň v Devínskej. Dodnes si ho otvorilo 4 796 čitateľov a stal sa tak najčítanejším článkom nielen v tomto roku ale v celej doterajšej existencii blogu Týždeň v Devínskej.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *