Devínska Nová Ves od 27. 7. 2020

Ján Žatko

Celú výstavbu novej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle zaplatila  mestská časť Devínska Nová Ves zo svojho rozpočtu. Prečo neprispel nikto iný? Môžete sa prihlásiť do výberového konania na riaditeľku MŠ M. Marečka alebo náčelníka mestskej polície. Plávali sme dolu Moravou.  Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Dado Nagy opäť v Devínskej Novej Vsi

Riaditeľovi Istra Centra Rastislavovi Šimkovičovi sa podarilo zopakovať jeho husársky kúsok z minulého roka. Po roku opäť zavítal do Devínskej Novej Vsi Dado Nagy. Tento promotér dobrej literatúry prišiel opäť predstaviť knihy pre deti aj dospelých, ktoré stoja za prečítanie.

Výberové konanie na riaditeľa MŠ Milana Marečka

Mestská časť Bratislava – Devínska Nová Ves vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky Materskej školy Milana Marečka 20. Žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť na miestny úrad DNV do 10. 08. 2020.

Výberové konanie na náčelníka mestskej polície

Mesto Bratislava vypísalo opakované výberové konanie na náčelníka Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy. Prihlášky do výberového konania je možné zasielať spolu s požadovanými dokladmi do 19. 8. 2020.

Nová atrakcia Bratislavy za peniaze Devínskonovovešťanov

Pred dvomi týždňami starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír na Devínskej Kobyle s veľkou slávou slávnostne otvoril novú atrakciu Bratislavy postavenú za peniaze všetkých Devínskonovovešťanov. Vyhliadkovú vežu v tvare modlivky, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na všetky svetové strany. Som presvedčený, že sa čoskoro stane vyhľadávaným miestom turistov. Napriek tomu nie som na spôsob, akým bola nová atrakcia Bratislavy postavená, vôbec hrdý.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Pri plávaní dolu Moravou z Devínskej Novej Vsi do Devína sa Milanovi Magulovi podarilo chytiť do ruky takýto úlovok. Foto z vody Peter Kolega. Kapor samozrejme dostal slobodu hneď po tejto fotografii.

dolu moravou

Odvysielali o nás

Kovová ZOO má nové unikáty

Televízia TA3 uviedla v Dobrých správach reportáž o Šrot parku v Devínskej Novej Vsi. Autor tejto prírodnej galérie zvierat zvarených zo železného šrotu Branislav Pokorný hovorí o tom, aké novinky pribudli v galérii. Otvorené je každý deň, vstupné je dobrovoľné.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj tento týždeň pokračuje premietanie letného kina v Istra Centre. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 109 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *