Večer boxu 3 v Devínskej

Ján Žatko

Po roku zažije Devínska Nová Ves opäť boxerské galapredstavenie. Domáci Best Boxing Club zorganizoval v Devínskej Novej Vsi už tretí Večer boxu 3. Tentoraz s podtitulom Súboj bratov. V ringu sa predstaví špička slovenskej a českej boxerskej scény, viacerí majstri svojich krajín, reprezentanti, účastníci európskych a svetových šampionátov a aj domáci odchovanci. Večer boxu 3 začína v piatok 20. 12. 2019 od 18.30 na Základnej škole Pavla Horova.

pozýva: Ján Žatko

večer boxu 3

Ako lákadlo na túto prehliadku skvelého boxu vám prinášam spomienku spred roka. Viac ako 700 ľudí sa vtedy prišlo pozrieť na galapredstavenie boxerského športu pod názvom Večer boxu 2. A veru, bolo sa na čo pozerať.

Náročná príprava podujatia

Večer boxu 2 zorganizoval Best Boxing Club Devínska Nová Ves. Podľa slov trénera a hlavného organizátora večera Andreja Horného sa štyri mesiace chystania, stresu, odriekania si mnohých vecí a obmedzovania a driny vyplatili. Veď v telocvični sa tlačilo cez 700 ľudí, ktorí  vytvorili boxeristom pekelnú atmosféru. Podarilo sa dať dokopy 19 dvojíc (zápasov), z toho v 13-tich sa predstavili naši domáci boxeristi a jedna boxerka. V ostatných zápasoch to doplnili veľmi zvučné mená a reprezentanti Slovenska, Česka a Maďarska.

večer boxu 3
Tréner Andrej Horný so svojimi zverencami.

Priebeh galavečera boxu

Úvod galavečera patril mládežníckym kategóriám. Takmer vo všetkých zápasoch sa predstavili boxeri domáceho Best Boxing Clubu, v ktorom vyrastajú viaceré talenty. V hlavných zápasoch sa predstavili boxeri zo Slovenska, Česka a Maďarska.  Okrem domácich boxerov pútal veľkú pozornosť aj náš reprezentant Viliam Tanko, ktorý svojmu súperovi nedal šancu. V najťažšej váhovej kategórii sa predstavil Adam Fabiánek, ktorý zvládol víťazne odvetu proti Čechovi Dvořákovi.

večer boxu 3

Spokojnosť hlavného organizátora s priebehom akcie

Hlavný organizátor Andrej Horný bol s celkovou atmosférou, ale aj výkonmi jeho zverencov veľmi spokojný:

Z nášho klubu by som vedel vyzdvihnúť bratov Janíčkovcov alebo maličkých boxerov, takisto Mikláš z nášho klubu alebo Harasník z Holíča, ktorý je naozaj na svoj vek 9 rokov výborný boxer. Je radosť vidieť, ked takýto mládežníci skočia do ringu a dajú do toho všetko.

večer boxu 3

Televízne kamery v hľadisku

Skvelá a úspešná akcia prilákala do hľadiska množstvo divákov a dokonca aj štáb televízie TA3, ktorá pripravila z Večera boxu nasledujúcu reportáž. Okrem výbornej atmosféry boli odmenou pre organizátorov hlavne skvelé výkony domácich boxerov. No a Andrej Horný už dnes uvažuje nad zorganizovaním ďalšej akcie. Spoločne sa na ňu tešíme.

Videoreportáž DTV z Večera boxu 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *