Už dnes večer – diskusia s budúcim starostom

diskusia
Ján Žatko

Nezabudnite už dnes večer prísť o 19:00 do Istra Centra. Uskutoční sa tam diskusia občanov s piatimi kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi. Jeden z nich bude určite zvolený, takže sa budete môcť pýtať aj budúceho starostu. Videozáznam akcie nakoniec nebude, takže kto chce kandidátov vidieť a počuť, musí prísť.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV  

Predstavenie kandidátov na poslancov za KDH, OĽaNO na úvod

Pridávam ešte zopár informácií k tomu, čo už bolo zverejnené. Pre istotu ešte raz zopakujem, že diskusia sa začne predstavením kandidátov na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO, pretože oni to celé spískali. Podrobnejšie o tom píšem v článku Diskusia s kandidátmi na starostu predsa len bude. Ale určite vás nebudeme trápiť dlho, pretože väčšinu večera budú mať k dispozícii kandidáti na starostu.

diskusia
Zľava dolu: Lubomir Frolek, Viera Čeplíková, Ivan Jankovič. Zľava hore: Alojz Moravec, Ján Žatko, Peter Rajkovič.

5 x 3 minúty monológov kandidátov na starostu

S kandidátmi na starostu som dohodol, že na úvod dostane každý z nich 3 minúty, aby vám predstavil seba a hlavné body svojho programu. Potom už začne vlastná diskusia a dostanete priestor vy so svojimi otázkami.

diskusia
Zľava Rastislav Tešovič, Ján Žatko, Denis Ružovič, Peter Hanulík, Dárius Krajčír.

Mikrofóny pre divákov

K dispozícii pre divákov bude stojanový aj prenosný mikrofón. Nie je obmedzený počet otázok, ktoré môže dať jeden divák. Zároveň však bude fér, aby dostal priestor na otázky čo najväčší počet divákov. Preto bude môcť jeden divák naraz položiť iba jednu otázku. Zároveň sa ale môže znovu prihlásiť na položenie ďalšej otázky.

Moderátorka rozhodne

Kandidáti na starostu sa dohodli, že na každú otázku bude odpovedať každý z nich. Všeobecne toto pravidlo počas diskusie bude platiť. Ale je mi jasné, že padnú aj otázky, ktoré budú príliš špecifické a v tom prípade nebude mať zmysel, aby na ne odpovedali všetci kandidáti. V tomto prípade bude mať moderátorka právomoc rozhodnúť o tom, kedy nastane taká situácia.

diskusia
Moderátorka diskusie Lubomira Petrova.

Diskusia to sú otázky a nie komentáre

Zúčastnil som sa mnohých diskusií, v ktorých mali diváci klásť otázky. Často sa stalo, že divák hovoril 5 minút, ale otázku aj tak nestihol položiť. Preto dôležité upozornenie pre divákov!!! Táto diskusia slúži na to, aby sa nerozhodnutí voliči dozvedeli názor kandidátov na starostu na problémy, ktoré ich trápia. Nie na to, aby si vypočuli komentáre a hodnotenia ďalších divákov na jednotlivých kandidátov. Upozorňujem preto, že diváci budú mať právo DÁVAŤ OTÁZKY KANDIDÁTOM NA STAROSTU, ALE NIE KOMENTOVAŤ ICH OSOBU. Dôrazne upozorňujem na to, že ak niektorý divák dostane mikrofón na to aby položil otázku a on namiesto toho bude komentovať niektorého kandidáta, NEMILOSRDNE MU ODOBERIEM SLOVO.

Prosba na fankluby kandidátov

Ešte raz zdôrazňujem, že táto diskusia bola zorganizovaná preto, aby sa nerozhodnutí voliči mohli rozhodnúť, ktorému kandidátovi na starostu DNV dajú svoj hlas podľa ich odpovedí na svoje otázky. Je mi jasné, že na diskusii sa zúčastnia aj fankluby jednotlivých kandidátov. Jednoducho voliči, ktorí už dávno rozhodnutí sú, koho budú voliť. Na týchto fanúšikov mám velikánsku prosbu! Nikto vám neberie právo podporovať vášho favorita na starostu vo voľbách. Nechajte však ostatných, aby sa mohli slobodne rozhodnúť, za koho budú hlasovať. Nenarušujete priebeh večera prejavovaním podpory svojmu favoritovi. Pevne verím, že dnešný večer nedopadne tak, ako na priloženom obrázku. Vopred vám za to ďakujem.

diskusia

Diskusia na internete nebude

Posledná poznámka sa týka videozáznamu z diskusie. Priznám sa, že som bol rozhodnutý na základe požiadaviek niektorých z vás zabezpečiť zhotovenie videozáznamu z besedy, ktorý by sme následne zverejnili na internete. Z technického hľadiska to nie je problém. Zabezpečil by to jeden z nás, Alojz Moravec, ktorý je v tejto oblasti profík. Problém je v tom, že záznam nie je technicky možné zverejniť na internete dnes ale až zajtra. Zajtra je však už volebné moratórium. Ja som síce presvedčený, že pre vysielanie na internete volebné moratórium neplatí, ale veľa ľudí má na to iný názor. Preto som včera telefonoval na infolinku ministerstva vnútra, zriadenú špeciálne ku komunálnym voľbám. Tam ma tiež presviedčali o tom, že v prípade, že bude video týkajúce sa predvolebnej kampane zverejnené vo štvrtok, bude to porušenie zákona. Preto som sa rozhodol, že videozáznam sa robiť nebude.

Príďte, diskusia bude určite zaujímavá

Takže, ak si chcete vypočuť názory kandidátov na starostu na vaše problémy, príďte dnes o 19:00 do Istra Centra. Tešíme sa na vás.

diskusia
Kandidáti na starostu Devínskej Novej Vsi. Sprava Rastislav Tešovič, Denis Ružovič, Dárius Krajčír, Peter Hanulík, Martin Bavolár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *