Už chýba len tak málo…

Ján Žatko

Prvého novembra som na tomto blogu informoval o prosbe Devínskonovovešťanky Veroniky Veslárovej o finančnú pomoc na kúpu handbiku. Vzhľadom na to, že Veronika je celý život na vozíku, táto pomôcka by jej veľmi pomohla zlepšiť jej zdravotný stav. Problém je, že na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok od štátu a tak je odkázaná na pomoc iných. Veronike už  chýba len tak málo… Pomôžete jej?

píše: Ján Žatko

Veronikin príbeh

Veronika je celý život na vozíku. S tým sú spojené aj ďalšie komplikácie – tŕpnutie rúk, nôh, bolesti chrbtice, migrény. Napriek tomu, bez nároku na odmenu, pomáha zdravotne postihnutým ľuďom v oblasti právneho poradenstva. Týmito slovami sa obracia Veronika s prosbou o pomoc na darcov:

Dlho som hľadala pomôcku, ktorá by mi uľavila pri mojich bolestiach, aby som aj naďalej mohla pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Nedávno som si vyskúšala handbike, ktorý je výborný na prekrvenie rúk a chrbta. Bolesti ustúpili. Na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok zo strany štátu a ja si ho z vlastných zdrojov nemôžem dovoliť, preto by som bola veľmi vďačná za každú finančnú pomoc.

chýba len tak málo

Už  chýba len tak málo

Veronika potrebuje na handbike vyzbierať 1 800 €. Za prvý mesiac trvania výzvy sa jej podarilo vyzbierať 360 €, za dva mesiace 702 €. Keď som koncom novembra informoval o tejto výške v článku „Stihneme to do Vianoc?“, dúfal som, že potrebnú výšku sa podarí vyzbierať do Vianoc a Veronika tak dostane pekný darček pod vianočný stromček. To sa síce nepodarilo, ale nádej, že Veronika začne jarnú cyklistickú sezónu popri Morave na vlastnom hanbiku je už veľmi, veľmi reálna. K dnešnému dňu je už na jej konte vyzbieraných 1 601 €, takže k vytúženej méte 1 800 € už chýba len tak málo.

Pomôžete jej? Prispieť sa dá na tejto stránke. Naozaj už chýba len tak málo.

chýba len tak málo

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *