Devínska Nová Ves od 13. 1. 2020 do 19. 1. 2020

Ján Žatko

Senecio má na čele správnej rady stále Milana Jambora. Šesť kandidátov z DNV kandiduje do parlamentných volieb. Denova otvorila nový zberný dvor. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom článku. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Senecio a bezúhonná osoba

senecioAko sa dozvedáme z platného štatútu neziskovej organizácie poskytujúcej všeobecne prospešné služby s názvom Dom sociálnych služieb Senecio, n.o., podľa článku VI. bodu 3. „Správna rada má 5 členov, ktorí sú volení na funkčné obdobie 4 rokov. Členom správnej rady môže byť iba fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná“. Denis Ružovič si nemyslí, že predseda správnej rady Milan Jambor je bezúhonná osoba.

Ako vidíte pôsobenie novej samosprávy Devínskej Novej Vsi

senecioZačiatkom roku 2020 som vyzval čitateľov blogu Týždeň v Devínskej, aby zhodnotili pôsobenie novej samosprávy našej mestskej časti za prvý rok pôsobenia. Na túto výzvu reagovali dvaja obyvatelia našej mestskej časti, ktorým za ich ochotu ďakujem.

Nový zberný dvor Denovy je otvorený

senecioMinulý týždeň otvorila Denova nový zberný dvor na Ulici Milana Pišúta 5. V januári bude platiť prechodný režim a bude zároveň fungovať ešte aj doterajší zberný dvor na Eisnerovej ulici.

Kandidáti z Devínskej Novej Vsi do parlamentných volieb

Posledný februárový deň sa na Slovensku uskutočnia parlamentné voľby. Doterajšie prieskumy naznačujú, že výsledok bude tentoraz veľmi tesný. Na kandidátnych listinách do volieb sa objavili aj kandidáti z Devínskej Novej Vsi. Je preto možné, že po dlhšom čase bude mať opäť aj Devínska Nová Ves zastúpenie v Národnej rade SR.

Magazín DTV nás informoval o

Čo o nás píšu iní

Devínska Nová Ves informuje aj prostredníctvom mobilnej aplikácie

Devínska Nová Ves informuje svojich občanov aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Záujemcovia sú ňou informovaní o aktuálnom dianí v mestskej časti, pričom na jednom mieste nájdu webovú stránku, sociálne siete, noviny či SMS správy. Informujú Bratislavské noviny.

Župa plánuje pokračovať v obnove značenia cyklistických i peších turistických trás

Bratislavský samosprávny kraj sa chce aj v tomto roku venovať údržbe a obnove značenia na cykloturistických a peších turistických trasách. Na EuroVelo 13 sa údržba dotkla  úseku v oblasti Gajár  a Malých Levár, na Záhorí aj cyklotrás medzi Studienkou a Malackami, Devínskou Novou Vsou, Stupavou a Mariankou. Píšu Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je v plnom prúde. Tentoraz si môžete vybrať až z dvoch ponúk. V Istra Centre môžete plesať s OZ Devínska Inak alebo si môžete vybrať ples  na ZŠ Pavla Horova.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 026 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *