Starosta Dárius Krajčír sa stretne s občanmi. Konečne

Ján Žatko

Starosta Dárius Krajčír sa stretne s občanmi. Konečne. Lepšie neskoro ako nikdy. Stretnutie starostu a predstaviteľov mestskej časti s občanmi na ulici sa bude konať v pondelok 24. 08. 2020 od 16.00 do 18.00 v oddychovom parku na Grbe, Charkovská 1.

píše: Ján Žatko

Čomu tlieskam

Stretnutie bolo najskôr avizované na oficiálnej facebookovej stránke mestskej časti (áno, konečne už existuje) a od štvrtka už aj na webe mestskej časti. Je to naozaj super, že sa pán starosta verejne stretne s občanmi. Je už naozaj načase, veď o pár mesiacov uplynie polovica volebného obdobia. Zostáva nám len dúfať, že sa do konca volebného obdobia stihne stretnúť so všetkými občanmi, nielen s obyvateľmi Grby. Takže palec hore pán starosta. Tomuto rozhodnutiu tlieskam.

stretne s občanmi

Čomu netlieskam

Podujatie je nazvané ako „stretnutie starostu a predstaviteľov mestskej časti s občanmi“. Neviem, koho si pán starosta predstavuje pod pojmom „predstavitelia mestskej časti“. Ja som si doteraz vždy myslel, že sú to starosta a poslanci miestneho zastupiteľstva.  Pán starosta má však zjavne o tomto pojme inú predstavu, keďže ja, poslanec miestneho zastupiteľstva, som pozvánku na toto podujatie nedostal.

Oddychový park na Grbe.

Verejné stretnutia s občanmi

V tomto volebnom období sa uskutočnili tri oficiálne verejné stretnutia predstaviteľov samosprávy s občanmi. Prvé bolo už 28. 11. 2018, hneď nasledujúci deň potom ako starosta a poslanci zložili slávnostný sľub. Na záver stretnutia sa novozvolení zástupcovia občanov zaviazali, že budú takéto stretnutia organizovať pravidelne.

stretne s občanmi
Verejné stretnutie s občanmi 28. 11. 2018.

Ďalšie stretnutie sa uskutočnilo 29. 5. 2019. Toto stretnutie bolo špecifické tým, že bolo úzko zamerané na predstavenie návrhu novej parkovacej politiky v Bratislave. To znamená že sa nediskutovalo o problémoch mestskej časti, ale iba o tejto téme, ktorú vysvetľovali zástupcovia magistrátu.

stretne s občanmi
Verejné stretnutie k parkovacej politike 29. 5. 2019.

Keďže sa blížil koniec roka 2019 a žiadne stretnutie s občanmi venované problémom Devínskej Novej Vsi sa neuskutočnilo, navrhol som na zasadnutí miestneho zastupiteľstva dňa 13. 11. 2019 takéto stretnutie zorganizovať. Toto stretnutie sa nakoniec uskutočnilo 26. 11. 2019 na ZŠ Ivana Bukovčana.

stretne s občanmi
Stretnutie s občanmi 26. 11. 2019.

Všetky tieto tri stretnutia s občanmi boli spoločnými stretnutiami starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva.

Diskusia o parkovacej politike

Keď sa v minulom roku diskutovalo o mestskom návrhu parkovacej politiky a pán starosta predložil tento návrh na zasadnutie miestneho zastupiteľstva bez diskusie s občanmi (hore spomínané stretnutie 29. 5. 2019 sa uskutočnilo až po schválení parkovacej politiky v miestnom zastupiteľstve), zvolal som takúto diskusiu ja. Áno, bolo to na poslednú chvíľu, pretože som stále dúfal, že takúto diskusiu zorganizuje starosta. Nezorganizoval. Napriek tomu som na túto diskusiu pozval aj jeho, aj všetkých kolegov poslancov a poslankyne. Pán starosta sa spolu so svojou zástupkyňou Beatou Janatovou diskusie aj zúčastnil a ja som ich účasť uvítal.

Prečo som sa potešil

Avizované stretnutie starostu Dáriusa Krajčíra s občanmi na Grbe ma potešilo hlavne preto, lebo ja osobne verejné stretávanie volebných zástupcov s občanmi považujem za veľmi dôležité. Som rád, že aj pán starosta konečne dospel k tomu názoru, keďže doteraz v tomto smere s výnimkou prvého stretnutia 28. 11. 2018 neinicioval žiadne ďalšie.

Prečo som sa zarmútil

Neberiem právo pánovi starostovi stretávať sa so svojimi občanmi. Práve naopak. Čím viac s nimi bude komunikovať, tým lepšie bude v ich prospech rozhodovať. Ale ak zvoláva stretnutie starostu a predstaviteľov mestskej časti s občanmi a nepozve naň zároveň poslancov, tak to o niečom svedčí. Svedčí to o tom, že poslancov za predstaviteľov mestskej časti nepovažuje.  Alebo tu ide iba o mňa a ostatní kolegovia a kolegyne to pozvanie dostali? Neviem, nezisťoval som to.

Prečo na stretnutie neprídem

V každom prípade sa v pondelok na stretnutí starostu a predstaviteľov mestskej časti s občanmi nezúčastním. Nie preto, že by som nemal záujem diskutovať s občanmi. Ale preto, že sa nerád tlačím tam, kde som nežiadúcou osobou.

Pán starosta, prajem vám úspešný priebeh stretnutia a veľa múdrych rozhodnutí na základe jeho výsledku.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *