Špinavá kampaň už dva roky pred voľbami?

Ján Žatko

V rámci predvolebnej kampane som už v Devínskej Novej Vsi zažil všeličo. Vrátane podrazov, neprávd a vyslovených špinavostí. Tentoraz je nóvum v tom, že táto nechutná špinavá kampaň začína už dva roky pred voľbami. Tak isto ako mnohí z vás som aj ja dostal včera do poštovej schránky nechutný pamflet označujúci starostu Dáriusa Krajčíra za zločinca.

píše: Ján Žatko

Špinavá kampaň

Podstatou pamfletu je označenie starostu Dáriusa Krajčíra za zločinca kvôli tomu, že rozhodol o vykonaní chemického postreku proti komárom v intraviláne Devínskej Novej Vsi. Za autora pamfletu je priamo v ňom označovaný poslanec miestneho zastupiteľstva a splnomocnenec primátora Bratislavy pre životné prostredie Andrej Kovarik.

špinavá kampaň
Pamflet rozhodený po DNV 26. 8. 2020.

Stanovisko Andreja Kovarika a Dáriusa Krajčíra

Nechutné na celom pamflete je okrem absurdnosti obvinenia aj to, že meno Andreja Kovarika zatiaľ neznáma osoba sprosto zneužila.  Ten sa totiž od autorstva pamfletu na sociálnej sieti dôrazne dištancoval:

Ahojte, je to dosť nechutné kam sa až znížia niektorí naši spoluobčania. Toto je každopádne vykonštruovaný pamflet. S pánom starostom som práve telefonoval a od tohto nezmyslu sa dištancujem. Dohodli sme sa že budeme postupovať spoločne, vo veci vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti v tejto veci.

Starosta Dárius Krajčír sa vyjadril nasledovne:

Tento nechutný výmysel budem spolu s Andrejom Kovarikom riešiť trestným oznámením na páchateľa. Andrej sa od tohto výmyslu aj oficiálne dištancuje, čo uviedol na svojom profile. Niekto sa snaží vytvoriť nepríjemnú atmosféru v Devínskej a to nedopustím. V tejto pozícii sú útoky bežné, no tento je zrejme najúbohejší aký som zažil. V spolupráci je sila a to niekomu prekáža.

Cui bono?

Súhlasím s Andrejom Kovarikom, že ide o nechutný vykonštruovaný pamflet. Až sa zastavuje rozum nad tým, čoho sú niektorí ľudia schopní. A rozum sa zastavuje aj nad tým, čo neznámy pisateľ týmto pamfletom vlastne sledoval. Veď mu muselo byť nad slnko jasnejšie, že uplynie iba niekoľko hodín a ľudia sa dozvedia, že ide o podvrh. Veď mu muselo byť nad slnko jasnejšie, že ani Dáriusovi Krajčírovi ani Andrejovi Kovarikovi tento podvrh nemôže uškodiť. Naopak obaja sa dostanú do pozície nespravodlivo obvinených „mučeníkov“. Nedáva mi to celé zmysel.

Trestné oznámenie

Som rád, že Dárius Krajčír a Andrej Kovarik sa rozhodli spoločne podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Pevne verím, že čoskoro sa z neho stane známy páchateľ. Veď Devínska je tak posiata kamerami, že nie je možné, aby niektorá z nich páchateľa alebo páchateľov nezachytila priamo pri čine. Pevne verím, že sa dozvieme, čo títo výtečníci týmto absurdným činom vlastne sledovali.

špinavá kampaň
Rozhádzané pamflety na zastávke MHD Novoveská.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *