Rozbehla sa futbalová sezóna

Lolo Moravec

Rozbehla sa jarná futbalová sezóna a fanúšikovia devínskonovoveského futbalu sa konečne dočkali domácej jarnej premiéry. Bohužiaľ, nemožno ju nazvať úspešnou, keďže všetky body zo zápasu si odniesli so sebou hostia. Devínskonovovešťanom sa na jar až tak dobre nedarí, veď v prvým štyroch jarných zápasoch získali iba štyri body. V tabuľke III. ligy sa momentálne nachádzajú na 12. mieste. Držme palce, aby postupne stúpali na vyššie priečky. na 6. mieste.

píšu: Lolo Moravec a Ján Žatko

FCL VW DNV : MFK Rusovce 0 : 1

Fanúšikovia devínskonovoveského futbalu sa konečne dočkali domácej jarnej premiéry. Po dlhej zimnej prestávke Lokomotíva VW DNV privítala na svojom štadióne v dohrávke 17. kola tretej futbalovej ligy mužstvo z Rusoviec. Lolo Moravec nazval tento zápas festivalom premárnených príležitostí zo strany domácich futbalistov. Napriek neustálemu tlaku domácich stačila ich chvíľková nepozornosť a hosťujúci Jakub Čižnár z úniku nezadržateľne vsietil jediný a rozhodujúci gól zápasu. Tlak Lokomotívy po inkasovanom góle bol veľký, lenže finálne prihrávky a zakončenia to boli najväčšie slabiny devínskonovoveského útoku v tomto stretnutí. A tak nakoniec jediný gól rozhodol o osude nevydarenej domácej premiéry devínskonovoveských futbalistov. FCL VW DNV : MFK Rusovce 0 : 1.

Hodnotenie trénerov

Tréner domácich Jozef Balog bol po zápase sklamaný. „Prešustrovali sme si prvý polčas. Neboli sme aktívni, nechodili sme do súbojov, hrali sme na náhodu.“ Naopak tréner hostí Michal Salenka netajil po zápase spokojnosť: „Vychádzali sme zo systému 4-2-3-1, kde sme chceli prehustiť stred poľa a vychádzať na rýchle brejky, čo nám aj vyšlo. Záver zápasu sme hrali ozaj pod hlbokým tlakom, ale momentálne sme v takej situácii, že musíme hrať skôr na body ako na krásu.“

FCL VW DNV : ŠK Báhoň 2 : 2

V 20. kole tretej futbalovej ligy privítali futbalisti Lokomotívy VW DNV na svojom ihrisku Športový klub Báhoň, ktorému sa v jarnej časti mimoriadne darí. V prvých jarných štyroch kolách nestratil ani bod. Na druhej strane Devínskonovovešťanom sa na jar až tak dobre nedarí, veď v prvým štyroch jarných zápasoch získali iba štyri body. Súper z Báhoňa bol pre nich určite výzvou na zlepšenie doterajšej bilancie. Od začiatku zápasu si vytvorili územnú prevahu, hýrili aktivitou a svojou rýchlou kombinačnou hrou sa často dostávali do šestnástky súpera. V 24. minúte Lokomotíva svoj tlak predsa len využila. Po rohovom kope Želislav Kolárik vsietil úvodný gól stretnutia. V druhej časti hry Báhoň nastúpil ofenzívnejšie s cieľom čo najskôr sa dostať opäť do hry. Podarilo sa mu vyrovnať stav stretnutia v 56. minúte gólom Jozefa Vajsa. V 69. minúte sa Ivanovi Betíkovi podarilo nevídaným spôsobom prejsť cez defenzívu hostí a dostal domácich opäť do vedenia. Tesne pred koncom zápasu sa podarilo vyrovnať Ivanovi Lietavovi, ktorý tak udržal svojmu tímu jarnú neporaziteľnosť. FCL VW DNV : ŠK Báhoň 2 : 2.

sezóna

Tréner hostí Miroslav Karhan, bývalý slovenský reprezentant, zhodnotil zápas nasledovne: „Tá deľba bodov je zaslúžená. Domáci prvý polčas boli lepší, ale nemali nejaké vyložené šance. My sme mali nejaké šance, ktoré sme nevyužili, oni jednu využili. V druhom polčase sme boli aktívnejší my, mali sme viacej šancí a myslím si že domáci len vďaka brankárovi dokázali získať bod.“ Tréner domácich Jozef Balog: „Prvý polčas sme boli maximálne spokojní s chalanmi, fakt makali, jazdili jak žeraví. Mali sme veľmi kvalitného súpera, dnes to bol kvalitný zápas, obidvaja chceli vyhrať a bolo sa na čo pozerať.“