Príďte pomôcť ochrániť Sandberg

Ján Žatko

Na sociálnych sieťach sa v poslednom čase živo diskutuje o tom, ako si sami ničíme krásnu prírodu, ktorou je Devínska Nová Ves tak štedro obdarená. Zvlášť trpí pod náporom nedisciplinovaných tiež turistov vzácna lokalita Sandberg. Preto je vítaná každá snaha zlepšiť tento nežiadúci stav. Priložiť ruku k dielu môžete aj vy, ak prídete pomôcť ochrániť Sandberg. Brigáda sa uskutoční už túto sobotu 1. mája od 10.00 do 13.00.

píše: Ján Žatko

Príďte pomôcť ochrániť Sandberg

Brigáda je zameraná na pomoc pri značení prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Organizujú ju v spolupráci Štátna ochrana prírody SR, hlavné mesto SR Bratislava a mestská časť Devínska Nová Ves. Gestorom podujatia je miestny poslanec a splnomocnenec primátora Bratislavy pre životné prostredie Andrej Kovarik.
  • Zraz: horný koniec ulice za školou P. Horova 16.
  • Čas: sobota 1. 5. 2021 od 10.00 do 13.00.

ochrániť Sandberg

Prosba organizátorov

Všetci vieme ako často tu dochádza k častému porušovaniu pravidiel pohybu návštevníkov, špeciálne v lokalite Sandberg. Radi by sme lokalitu doznačili a usmernili tak pohyb návštevníkov tejto vzácnej lokality. Chceli by sme vás pekne poprosiť, indikujte svoj záujem o účasť, len ak viete že sa naozaj budete môcť zúčastniť. Veľmi nám to pomôže v organizácii práce. Práca bude spočívať vo vynosení potrebného materiálu ako sú drevené stĺpiky, náradie, podkladové tabule a ich inštalácia v hornej časti lokality.

Požiadavka na negatívny test

Z hľadiska súčasných opatrení ide o podujatie jednorazovej povahy, kde všetci účastníci majú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie
COVID-19 nie starším ako 12 hodín.

Prihlášky

Prihlásiť sa možno webe FB skupiny Enviro krúžok. alebo emailom na adrese slovakguides@gmail.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *