Pozvánka: Slovensko kolom dokola

Slovensko kolom dokola
Ján Žatko

V marci uskutočnila devínskonovoveská farnosť zaujímavú a pútavú púť do Svätej zeme a Jordánska. Na august pripravuje úplne odlišné, ale tiež veľmi zaujímavé podujatie. Týždennú cestu okolo Slovenska na motocykloch pod názvom Slovensko kolom dokola. Garantom oboch podujatí je farár Andrej Kalamen. Pozor!!! Prihlasovanie končí už tento týždeň 15. júla 2018.

píše: Ján Žatko

Marcová púť do Svätej zeme

Marcovej púte do Svätej zeme som sa zúčastnil aj ja a musím povedať, že to bol zážitok na celý život. Okrem klasických destinácií, akými sú Jeruzalem, Betlehem, Nazaret a Genezaretské a Mŕtve more sme navštívili aj zaujímavé lokality v Jordánsku. Najskôr to bolo veľmi zachovalé starorímske mesto Džeraš, potom perla staroveku Petra, mesto vytesané v skalách a nakoniec púšť Wadi Rum, známa okrem svojich krás aj pobytom Lawrenca z Arábie, historickej postavy, ktorého v rovnomennom filme stvárnil Peter O’Toole.

Atmosféru marcovej púte som sa snažil zachytiť v článku Ježiš Kristus zomrel a vstal z mŕtvych.

Slovensko kolom dokola
Devínskonovoveská púť do Svätej zeme.

Slovensko kolom dokola

Trochu inú ponuku pripravil farár Andrej Kalamen pre záujemcov na štvrtý augustový týždeň. Pozýva všetkých dobrodružstva chtivých a starších ako 20 rokov na jazdu okolo Slovenska (skúter, či motorka, pôjde aj auto) od 20. – 26. 8. 2018. Podľa priloženého plagátika je trasa výletu na dvoch kolesách nasledujúca: Bratislava – Žilina – Klin – Liptovská Mara – Vysoké Tatry – Bardejov – Vihorlat – Zemplínska Šírava – Krásna hôrka – Rožňava – Muráň – Veľký Krtíš – Hronský Beňadik – Vráble – Bratislava.

Slovensko kolom dokola

Prihlasovanie už iba do konca tohto týždňa

Ja dvojkolového tátoša nemám, takže sa na okružnej ceste Slovenskom nezúčastním. Verím však, že Slovensko kolom dokola bude minimálne taká úspešná akcia ako púť do Svätej zeme. Bližšie informácie o výlete poskytuje priamo farár Andrej Kalamen. Kontakt na neho je 02/64 776 333 alebo email: faradevinska@gmail.com. U pána farára sa tak isto možno na výlet prihlásiť. Pozor! Uzávierka prihlášok končí už v túto nedeľu 15. júla 2018.

Slovensko kolom dokola
Záber z amerického kultového filmu Easy Rider.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *