Otvorený list starostovi Milanovi Jamborovi

Ján Žatko

Už od apríla tohto roku je na križovatke Janšákovej a Opletalovej ulice nefunkčná informačná tabuľa miestneho úradu. Nejaký vandal na nej rozbil sklo a miestny úrad nie je schopný ani za tri mesiace dať tabuľu zaskliť. Na môj podnet na portál Odkaz pre starostu miestny úrad nereagoval. Na podnet poslanca Michala Gašparíka miestny úrad reagoval tak, že tabuľa zmizla. Napísal som preto starostovi Milanovi Jamborovi nasledujúci otvorený list.

aktualizované 14. 7. 2018

píše: Ján Žatko

Otvorený list starostovi Milanovi Jamborovi

Vážený pán starosta,

na rokovaní miestneho zastupiteľstva dňa 27. 6. 2018 vystúpil poslanec Michal Gašparík s požiadavkou, aby bola zabezpečená oprava informačných tabúľ miestneho úradu. Konkrétne uviedol:

Informačná tabuľa na Opletalovej je dlhodobo rozbitá, pri obchodnom dome Kraj bola odstránená a ostatné tabule okrem tých pri miestnom úrade sú poškodené.

Na jeho požiadavku ste odpovedali nasledovne:

Čo sa týka informačných tabúľ, mne pošli na mail fotky ktoré sú v neporiadku a dáme ich opraviť.

otvorený list
Rokovanie miestneho zastupiteľstva.

Potešilo ma, keď už nasledujúci deň po rokovaní miestneho zastupiteľstva informačná tabuľa na Opletalovej ulici zmizla a zostali tam iba dva stĺpiky na ktorých bola upevnená. Predpokladal som, že tabuľa bola odvezená do sklenárstva a hneď nasledujúci deň bude umiestnená naspäť. Jediným problémom bolo totiž rozbité sklo na tabuli. Žiaľ, prešli už dva týždne a tabuľa stále nie je na svojom miestne.

otvorený list
Stĺpiky na ktorých bola umiestnená informačná tabuľa.

Možno sa vám zdá, že ide o banálny problém a pri iných svojich povinnostiach nemáte čas riešiť takéto drobnosti. Práve takéto drobnosti však trápia obyvateľov Vašej mestskej časti. Táto tabuľa bola umiestnená na veľmi dobrom mieste na križovatke Janšákovej a Opletalovej ulice, v tesnom dotyku so zastávkami MHD a v blízkosti železničnej stanice. Slúžila mnohým obyvateľom Devínskej Novej Vsi ako dobrý zdroj informácií o tom, čo sa v našej mestskej časti deje a bude diať. Je veľkou škodou, že je nefunkčná už od apríla.

Za tri mesiace nebol miestny úrad schopný dať zaskliť rozbité sklo na tabuli. Upozorňoval som na to ešte 3. mája 2018 na portáli Odkaz pre starostu. Zdá sa však, že tento portál Vás nezaujíma, pretože na tento môj podnet nikto z kompetentných na miestnom úrade DNV neodpovedal a dodnes pri tomto podnete svieti červený nápis „podnet neriešený“. Žiaľ, toto nie je ojedinelý prípad. Devínska Nová Ves patrí medzi najhoršie bratislavské mestské časti pri porovnaní ako reagujú na podnety svojich občanov na portáli Odkaz pre starostu. Patrí medzi tie, ktoré vyriešili menej podnetov uvedených na portáli ako nevyriešili.

otvorený list
Rozbitá informačná tabuľa.

Vážený pán starosta,

zabezpečte prosím, aby informačná tabuľa na Opletalovej ulici bola konečne opäť funkčná. Tiež by bolo dobré, keby ste venovali viac pozornosti ako doteraz aj ostatným podnetom Vašich občanov na portáli Odkaz pre starostu.

Zároveň Vás informujem, že tento otvorený list zverejňujem v plnom znení na blogu Týždeň v Devínskej.

S pozdravom

Ján Žatko

Aktualizované 14. 7. 2018

Po troch mesiacoch po rozbití skla bola opravená tabuľa namontovaná na pôvodné miesto v piatok 13. 7. 2018. Ďakujeme za opravu.

Opravená tabuľa.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *