Ste za vykonanie chemického postreku proti komárom?

Dárius Krajčír

Invázia komárov nám znepríjemňuje život už mnoho týždňov. Asi nie som jediný, ktorému sa zdá, že oveľa viac ako po iné roky. Vonku sa už prakticky nedá existovať a to nielen ráno a večer ale aj počas dňa. Stratégia magistrátu v boji proti komárom akosi nevychádza. Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír sa preto obracia na svojich občanov s otázkou, či súhlasia s vykonaním chemického postreku proti komárom. Zverejňujem tu jeho výzvu v plnom znení.

občanov sa pýta: Dárius Krajčír

Vážení Devínskonovovešťania

Na základe priebežného monitorovania stavu premnoženia komárov na území našej mestskej časti považujem súčasnú situáciu za mimoriadnu, keďže dochádza k značnému obmedzeniu ľudských aktivít a k zníženiu komfortu života obyvateľov. Opakovane zaznamenávam žiadosti o urýchlené riešenie situácie v súvislosti s premnožením komárov v Devínskej Novej Vsi. Vzhľadom k nepriaznivému vývoju počasia sa nedá predpokladať samovoľné zlepšenie aktuálneho stavu.

proti komárom

Po porade s odborníkmi zvažujeme riešiť situáciu formou obmedzeného postreku lokálne, v rámci intravilánu Devínskej Novej Vsi. Zásah proti premnoženým komárom formou postreku je citlivá záležitosť po stránke ekologickej aj finančnej, preto sme sa rozhodli vytvoriť priestor pre anketu ohľadom dopytu obyvateľov po chemickom postreku. Anketa bude prebiehať na nižšie uvedenom linku a v našej mobilnej aplikácií Devínskej Novej Vsi.

proti komárom

V prípade, ak sa rozhodnete pre likvidáciu premnožených komárov formou postreku, použijeme prostriedok najekologickejší a pre zdravie najmenej škodlivý. Samozrejme hodinu a deň by sme avizovali v dostatočnom časovom predstihu, aby sme sa všetci vedeli zariadiť tak, aby sme v dobe postreku neboli v kontakte s aplikovanou látkou.

Rád by som vyjadril svoju ľútosť, že nepríjemné premnoženie komárov musíme opätovne riešiť. Taktika magistrátu ohľadom zabránenia premnoženia komárov nevyšla podľa očakávaní. Na najbližšom stretnutí na magistráte budem žiadať audit tejto politiky, aby sme sa podobnej situácii v budúcnosti skutočne vyvarovali.

Hlasovať môžete tu.

zdroj: FB Dárius Krajčír – starosta Devínskej Novej Vsi

Súvisiaci článok

 

Jeden komentár k “Ste za vykonanie chemického postreku proti komárom?”

  1. Ha, ha, pan starosta, z rybnika ste spravili dokonalu liahen komarov a teraz sa cudujete, ze su premnozene. V Devine az taky problem nemaju a su to identicke lokality pre vyskyt komarov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *