Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave!

Ján Žatko

Devínska Nová Ves má úžasné okolie. Na jednej strane Devínska Kobyla a hneď vedľa alúvium rieky Moravy. Dokonca nám tu vyrástol ešte aj cyklomost, ktorým sa môžeme veľmi rýchlo dostať k našim rakúskym susedom. Ideálne miesto na prechádzky po prírode alebo na cyklovýlety. Nie všetci to však majú také jednoduché ako väčšina z nás, ktorým stačí obuť turistické topánky, alebo vytiahnuť z pivnice bicykel. Jednou z tých menej šťastnejších je napríklad Veronika. Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave, tak ako môžeme my ostatní!

píše: Ján Žatko

ĽudiaĽuďom.sk

Možno ste už počuli o internetovom portáli ĽudiaĽuďom.sk.  Je to prvý absolútne otvorený a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Nájdete na ňom prehľadnú databázu výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom. Unikátnosť systému spočíva predovšetkým v jeho otvorenosti a možnosti samoorganizácie. Prevádzkovateľ nerozhoduje o tom, ktoré výzvy budú uverejnené a podporené. O úspechu rozhodujú samotní darcovia, ktorí svoje príspevky posielajú adresne vždy konkrétnemu príjemcovi. Ten dostáva vždy celú sumu daru.

Základnými piliermi ĽudiaĽuďom.sk sú transparentnosť, adresnosť a efektívnosť. Celý proces darcovstva je pod kontrolou verejnosti. Každý presne vidí počet darov, mieru naplnenosti výzvy. Darcovia si navyše na základe darcovskej zmluvy, ktorú dostávajú, môžu až do troch rokov žiadať od príjemcu informácie o tom, ako bolo naložené s ich príspevkom.

Veronikin príbeh

Jednou z tých, ktorí potrebujú pomoc ostatných ľudí, je aj Veronika Veslárová z Devínskej Novej Vsi. Tu je jej príbeh: „Veronika je celý život na vozíku. S tým sú spojené aj ďalšie komplikácie – tŕpnutie rúk, nôh, bolesti chrbtice, migrény. Napriek tomu, bez nároku na odmenu, pomáha zdravotne postihnutým ľuďom v oblasti právneho poradenstva. Týmito slovami sa obracia Veronika s prosbou o pomoc na darcov.“

Dlho som hľadala pomôcku, ktorá by mi uľavila pri mojich bolestiach, aby som aj naďalej mohla pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Nedávno som si vyskúšala handbike, ktorý je výborný na prekrvenie rúk a chrbta. Bolesti ustúpili. Na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok zo strany štátu a ja si ho z vlastných zdrojov nemôžem dovoliť, preto by som bola veľmi vďačná za každú finančnú pomoc,

Pomôžme Veronike

 Overenie prosby

Za podporu Veronikinej prosby sa na stránke ĽudiaĽuďom.sk zasadzuje aj Michaela Scherhaufer, riaditeľka občianskeho združenia Svet Mobility, týmito slovami:

Veronika je veľmi šikovná a aktívna žena, handbike je skutočne pomôcka ktorú neuhrádza ani verejné zdravotné poistenie a ani žiadny peňažný príspevok z úradu. Napriek tomu, by rada žila aktívne a hlavne prospešne pre svoj zdravotný stav, pre ktorý je dôležitý pohyb, čo odbúrava jej bolesti. Ďakujem vopred vám všetkým za podporu jej sna.

Pomôžme Veronike

Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave!

Aj ja môžem všetkými desiatimi potvrdiť slová pani Scherhaufer. Veronika je moja kolegyňa v miestnom zastupiteľstve, s ktorou už takmer rok spolupracujem. A viem, že je len málo ľudí, ktorým by som viac ako jej doprial tú obyčajnú, jednoduchú radosť. Vyraziť si na bajku k Morave a vnímať tú krásnu prírodu navôkol. Veronika si to naozaj zaslúži. Ak si to myslíte aj vy, podporte jej prosbu. Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave! Veronika potrebuje na handbike vyzbierať 1 800 €. Zatiaľ získala 360 €. Takže chýba ešte dosť veľa. Ale ja verím, že my Devínskonovovešťania to dáme! Ja verím, že sa nám to podarí a že na jar budeme lajkovať Veronikine fotografie z cyklochodníka pri Morave. Pridáte sa k darcom? Prispievať sa dá do 30. novembra 2019 na tomto linku. Aj drobných 5 eur pomôže.

Pomôžme Veronike

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *