Podporte deti z Devínskej

Občianske združenie Ichtys sa v našej mestskej časti venuje práci s problémovou mládežou. Počas tohto leta pripravili program letnej školy pre deti zo sociálne slabších rodín. Jeho cieľom je, aby deti dobehli straty v učení spôsobené epidémiou. Chcú deti doučovať projektovo a zážitkovo a na konci im dať odmenu v podobe pobytu na chate. Na realizáciu projektu potrebujú vyzbierať 2 100  €. Dobrá správa je, že stačí aby drobní darcovia zozbierali polovicu tejto sumy, pretože Nadácia Volkswagen Slovakia príspevok každého z nás zdvojnásobí. Ak si to môžete dovoliť, podporte deti z Devínskej.

píše: Ichtys

Podporte deti z Devínskej na tomto linku: Letná akadémia.

Letná akadémia

Všetci vieme, že deti v uplynulých dňoch boli doma, nechodili do škôl. Učitelia sa snažili učiť deti online, mali hodiny cez videochat, posielali úlohy cez rozličné platformy. Ale niet nad osobný kontakt učiteľa a žiaka! My v našom združení sme vnímali, že situácia nepraje deťom, kde rodičia nemajú priestor sa im venovať a myslíme si, že tieto deti sú v budúcom školskom roku ohrozené a nebudú stíhať deťom, ktorým sa rodičia venovali. A to nehovorím o deťoch, ktoré sa ocitli mimo online prostredia, lebo aj také máme.

podporte deti z devínskej

Čo chceme dosiahnuť?

Tento náš malý letný projektík má za cieľ deti motivovať, aby dobehli stratu, dobre „naskočili na vlak“ a v ďalšom školskom roku neprepadli. Pripravili sme pre ne letnú akadémiu. Zapojíme do nej učiteľov, dobrovoľníkov i odborníkov a nastavíme učenie detí tak, aby sa nielen niečo naučili a dobehli, ale aj aby mali z toho učenia zážitok. Budeme kombinovať projektové učenie so zážitkovým učením. Súčasťou budú aj exkurzie (napr. Dowina – výrobca gitár alebo včelárstvo v Devínskej Novej Vsi…), aby deti videli, čo všetko môžu v živote robiť. Tri dni v týždni po tri hodinky a veríme, že do konca prázdnin by zvládli zameškané. Učenie by prebiehalo v doobedňajších hodinách (keď majú deti dobrú pozornosť), začínali by sme o 8:30 a koniec by bol o 11:30, v prípade exkurzií by bol vyučovací deň aj dlhší. Ako by vyzeralo učenie? Asi takto: budeme sa učiť prevody jednotiek, napríklad hmotnosť. Deti dostanú recept s rozličnými hmotnostnými jednotkami, musia si ho dobre popremieňať, správne odvážiť a potom ho uvariť/upiecť. Takže sa okrem matematiky naučia spolupracovať, vylepšia si svoje manuálne zručnosti. Chata za odmenu bude na konci prázdnin v termíne 27. 8. až 30. 8. 2020.

podporte deti z devínskej

Komu je určená pomoc?

Cieľovou skupinou sú deti prvého stupňa zo sociálne slabších rodín z Devínskej Novej Vsi v Bratislave. Zatiaľ ich máme asi desať, čo pomoc výrazne potrebujú. No určite by ich bolo aj viac, no nevieme, či máme na to kapacity. Možno ak by sme vyzbierali viac, ako sme si stanovili, by sme vedeli náš projekt rozšíriť aj na ďalšie deti.

Peniaze využijeme najmä pre učiteľov, ktorí nám pomôžu s nastavením učiva a potom pre koordinátora, ktorý bude tie tri dni v týždni s deťmi. Na záver projektu bude „sladká“ odmena pre decká a tou je chata, na ktorú sa veľmi tešia a sú pre ňu ochotní všetko urobiť (dokonca sa cez leto učiť!  Čiže peniaze pôjdu aj na túto odmenu.

podporte deti z devínskej

Predpokladaný rozpočet

  • Odmena pre koordinátora/metodika/učiteľa – 960 €
  • Materiál (papiere, tonery, špecifický materiál k učeniu…) – 150 €
  • Vstupné (niektoré exkurzie budú platené) – 280 €
  • Chata/ubytovanie – 360 €
  • Strava na chate a denný pitný režim – 200 €
  • Náklady na kampaň – 150 €

Projekt je nastavený na 10 najviac ohrozených detí. Ak by sme vyzbierali viac (napríklad násobne viac), rozšírime možnosť zapojiť ďalšie deti.

Za Vašu podporu Vám veľmi krásne ďakujeme.

Podporte deti z Devínskej na nasledujúcom linku: Letná akadémia

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *