Poďakovanie voličom

Ján Žatko

Máme za sebou prvé spojené komunálne a župné voľby. Aktívne som sa do nich zapojil aj ja so svojim tímom. Sme totiž presvedčení, že Devínska Nová Ves sa neuberá správnym smerom a Devínskonovovešťania by si zaslúžili od svojich volených zástupcov viac, ako dostávajú. Devínskonovovešťania si však myslia iné a sú so stavom v svojej mestskej časti spokojní. Nezostáva mi nič iné, iba to rešpektovať a zablahoželať víťazovi volieb k úspechu. A zároveň nezabudnúť na poďakovanie svojim voličom.

píše: Ján Žatko

Voľby starostu

Vo voľbách starostu som bol jediným vyzývateľom aktuálneho starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra. V predvolebnej kampani som sa Vás snažil presvedčiť, že môj protikandidát nesplnil takmer nič zo svojich predvolebných sľubov z roku 2018. Ponúkol som Vám svoju víziu rozvoja Devínskej Novej Vsi na nasledujúce štyri roky. Nepresvedčil som väčšinu z Vás a ja to rešpektujem. Taká je jednoducho demokracia. V každom prípade som veľmi vďačný tým 1 076 voličom, ktorí mi dali svoju dôveru vo voľbe starostu Devínskej Novej Vsi. A zároveň prajem úspešnému kandidátovi, aby sa mu v nastávajúcom volebnom období darilo plniť svoje predvolebné sľuby viac, ako v období práve končiacom. Vy si to určite zaslúžite.

Zloženie miestneho zastupiteľstva

Môj protikandidát to bude mať s plnením svojich predvolebných sľubov o to jednoduchšie, že mu bude kryť chrbát prakticky celé zastupiteľstvo. Do zastupiteľstva boli zvolení šiesti poslanci kandidujúci za jeho stranu SOM Slovensko a päť poslancov za koalíciu Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS. Patrí medzi nich člen SaS Jozef Tittel a štyria členovia poslaneckého klubu Devínska Inak a nezávislí, ktorí tentoraz kandidovali  pod straníckou značkou. Títo piati poslanci sa netaja svojou podporou Dáriusa Krajčíra. Prajem im, nech sa im v tomto úmysle darí a nech je to na prospech Devínskej Novej Vsi.

Druhé poďakovanie voličom

Okrem týchto dvoch zoskupení som sa dostal do miestneho zastupiteľstva iba ja. Namieste je teda moje druhé poďakovanie voličom. Hoci si väčšina z Vás nevie predstaviť, že by som stál na čele Devínskej Novej Vsi ja, v miestnom zastupiteľstve ma chcete vidieť. To ma naozaj zaväzuje a hovorí mi to, že moju doterajšiu prácu v miestnom zastupiteľstve oceňujete. Zvlášť ma teší, že si to nemyslia iba moji voliči, ale aj voliči môjho protikandidáta. Vo voľbách starostu som dostal totiž 1 076 hlasov, ale v poslaneckých voľbách bolo tých hlasov až  1 627. To znamená, že viac ako 500 voličov môjho protikandidáta ma chce vidieť v miestnom zastupiteľstve. Ďakujem teda ešte raz svojim voličom za dôveru a ďakujem za dôveru aj voličom môjho protikandidáta, ktorí mi dali svoj hlas vo voľbe do miestneho zastupiteľstva. Budem sa všemožne snažiť túto dôveru nesklamať.  Mám záujem so staronovým starostom a kolegami poslancami v zastupiteľstve spolupracovať. Ak bude o túto spoluprácu záujem.

poďakovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *