Štyri stratené roky

Ján Žatko

Keď sa pred štyrmi rokmi stal starostom Devínskej Novej Vsi neskúsený mladík, mal som obavy ako to zvládne. Riadiť zrazu 18-tisícové mesto s 20-miliónovým rozpočtom nie je jednoduchá úloha pre človeka, ktorý dovtedy neriadil ani maličké oddelenie. Veril som,  že sa obklopí skúsenými ľuďmi, ktorí mu pomôžu jeho ťažkú úlohu zvládnuť. Žiaľ, sklamal som sa. Pre Devínsku Novú Ves sú to štyri stratené roky.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Prečo stratené roky?

Prečo stratené roky? Veď v Devínskej sa dobre žije. Áno, súhlasím. V Devínskej sa dobre žije. Veď aj preto som si ju zamiloval. Mohlo by sa tu však žiť oveľa lepšie, keby… Keby stál na jej čele schopný manažér. Keby človek na jej čele jednoducho plnil svoje sľuby. Stačilo by to jediné. Keby platilo to staré známe: „Slovo robí chlapa“. Žiaľ súčasný a možno aj budúci starosta nielenže svoje sľuby spred štyroch rokov nesplnil, on sa za ne aj hanbí. Veď prečo inak by ich zo svojho webu vymazal? Tam ich už dnes nenájdete. Ak si ich chcete prečítať, musíte sa hrabať v internetových archívoch. Ja som to urobil za vás a tak vám stačí kliknúť na nasledujúci obrázok, aby ste sa k jeho volebnému programu z roku 2018 dostali.

sľuby

Viacúčelová športovo-spoločenská hala

Najlepší dôkaz o svojich nesplnených sľuboch nám dáva náš súčasný a možno aj budúci starosta sám na svojich predvolebných billboardoch. Čo nám na nich tvrdí? Napríklad to, že má pripravený projekt športovej haly.

sľuby

Pripravený projekt? Ale ako to? Veď predsa tá hala už mala dnes stáť. Už sme ju mali všetci spoločne využívať. To nám aspoň pred štyrmi rokmi súčasný a možno aj budúci starosta sľuboval.

Volebný program Dáriusa Krajčíra 2018.

Prečo nám pán starosta namiesto funkčnej haly ukazuje akýsi nákres? Prečo sa mu za štyri roky halu nepodarilo postaviť? Prečo znovu sľubuje to, čo sľuboval už pred štyrmi rokmi? To sa žiaľ z jeho webu nedozvieme.

Volebný program Dáriusa Krajčíra 2022.

Predĺženie Eisnerovej ulice

Jeden z veľkých problémov Devínskej Novej Vsi je nedostatočná kapacita prístupových komunikácií do iných mestských častí Bratislavy. Preto sa už za starostu Vladimíra Mráza začal pripravovať projekt novej cesty s pracovným názvom „predĺženie Eisnerovej ulice“. Ide o plánovanú komunikáciu, smerujúcu od súčasnej križovatky pri viadukte pred sídliskami Kostolné a Podhorské až na diaľnicu.

Počas éry Milana Jambora však tento projekt zaspal a Dárius Krajčír si bol toho veľmi dobre vedomý. Preto nám pred štyrmi rokmi okrem iného sľuboval „vybudovanie nového príjazdu do BA-DNV – predĺženie Eisnerovej ulice“.

Volebný program Dáriusa Krajčíra 2018.

Nevybudoval ani meter. Dokonca nezačal ani prípravné práce na vybudovaní novej cesty. Dokonca už tento projekt vypustil zo svojho volebného programu 2022. To sa za štyri roky tak zlepšila dopravná situácia v Devínskej Novej Vsi, že už vybudovanie novej komunikácie nepotrebujeme? Namiesto toho nám ukazuje na svojom billboarde obrázok turbokruháča, ktorý by mal vzniknúť na križovatke pred viaduktom. Turbokruháč možno zníži počet nehôd na tejto križovatke, ale absolútne nerieši nedostatočnú kapacitu prístupových komunikácií do Devínskej Novej Vsi.

sľuby

Strom poznáš po ovocí

To sú len dva príklady z množstva nesplnených sľubov súčasného a možno i budúceho starostu Devínskej Novej Vsi. Ďalšie nesplnené sľuby nenájdete na jeho webe ale iba v internetovom archíve. Môžete si porovnať sľuby s realitou. A môžete sa rozhodnúť, či vám na ďalšie štyri roky budú opäť stačiť sľuby, ktoré sa nesplnia. Pretože strom poznáš po ovocí. Ideme do ťažkých časov. Ak sa v čase hojnosti nepodarilo sľuby splniť, ako sa to môže podariť v ťažkých časoch, ktoré nás čakajú?

Otázky a vaše odpovede

V sobotu budete rozhodovať o smerovaní Devínskej Novej Vsi na ďalšie štyri roky. Bolo by dobré, keby ste sa vo volebnej miestnosti zamysleli nad niektorými otázkami. Napríklad: Cestuje sa mi do mesta lepšie ako pred štyrmi rokmi? Majú moje deti a moja rodina lepšie možnosti na športové a kultúrne vyžitie ako pred štyrmi rokmi? Pohybuje sa na našich uliciach viac mestských policajtov ako pred štyrmi rokmi? Vybavujú sa moje požiadavky na miestnom úrade lepšie ako pred štyrmi rokmi? Je finančné hospodárenie našej mestskej časti transparentnejšie ako pred štyrmi rokmi? Je v DNV viac lekárov špecialistov ako pred štyrmi rokmi? Sú detské ihriská a medziblokové priestory v lepšom stave ako pred štyrmi rokmi? Pribudli nejaké nové cyklotrasy za posledné štyri roky? Keď si odpoviete na tieto otázky, bude vaše rozhodnutie zrazu úplne jednoduché. Nezabudnite prísť 29. októbra k voľbám. Aj váš hlas rozhodne o tom, ako sa bude vám a vašim deťom žiť v Devínskej Novej Vsi najbližšie štyri roky.

Súvisiace články

Jeden komentár k “Štyri stratené roky”

  1. Dobry den, plne suhlasim. Ja som bola u p.Krajcira skrz DD, kt sa odovzdal obyvatelom a byty sa predali s nevysporiadanymi vecami, medzi ktorymi je aj komunikacia, kt vedie k nasim parkovacim miestam a chcu nam ju spoplatnit. Veci mali byt odovzdane magistratu a mc dnv, neboli. Teraz my vsetci obyvatelia DDsme vydierani a zahnani do kuta zmluvou, kt ked nepodpiseme, neumoznia nam pristup k nasim park miestam.
    Sedela som so starostom, kt alubil, ze to poriesi, kt slubil, ze osobne pride do Devinskeho dvora,DD, kde sa s nami stretne a pomoze nam. Oklamal nas a teraz nam nema kto pomoct. Poslal nas na magistrat, kde mal predom dohodnute, ze nas poslu do kelu a do oci nam povwdal, ze ano, ked nas magistrat prijme a bide chxiet veci riesit, on bude riwsit tiez…oklamal nas….nechceme tohro starostu pokial s nim nema niekto rozbehnute obchody…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *