Aj človek odsúdený za korupciu môže mať čistý register trestov

Ján Žatko

Milan Jambor odsúdený za korupciu je bezúhonný občan. Farníci poputujú do Arménska a Gruzínska. Voľné miesto na miestnom úrade. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom prehľade udalostí za uplynulý týždeň. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Farská púť do Arménska a Gruzínska

Rímskokatolícka farnosť Devínska Nová Ves usporiada v tomto roku dve púte po stopách katolíckych svätcov. V marci navštívia pútnici talianske Loreto, Siennu a Assisi. V septembri budú putovať Arménskom a Gruzínskom – krajinami, ktoré prijali kresťanstvo medzi prvými. Farská púť do Talianska je už vypredaná, na septembrovú púť do Arménska a Gruzínska bolo možné prihlásiť sa do nedele 9. 2. 2020.

Milan Jambor je bezúhonný občan

odsúdený za korupciuStarosta mestskej časti Dárius Krajčír zvolal začiatkom januára stretnutie predstaviteľov samosprávy s vedením Domu sociálnych služieb Senecio. Reagoval tak na požiadavku poslanca Jána Žatka z decembrového zastupiteľstva, aby riešil absurdnú situáciu, ktorá vznikla prijatím súčasne platného štatútu Senecia.  Účastníci stretnutia sa okrem iného s prekvapením dozvedeli aj to, že Milan Jambor odsúdený za korupciu je bezúhonný občan.

Voľné miesto na miestnom úrade

odsúdený za korupciuAk práve hľadáte zamestnanie, máte stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru a nechce sa vám dochádzať denne do Bratislavy, máte možnosť uchádzať sa o voľné miesto referenta pre pokladňu a fakturácie na Miestnom úrade Devínska Nová Ves. Uzávierka prihlášok je do 14. februára 2020.

Magazín DTV nás informoval o

Čo o nás píšu iní

Devínska Nová Ves otvorila nový zberný dvor

odsúdený za korupciuBratislavská mestská časť Devínska Nová Ves otvorila vo februári nový zberný dvor. Nachádza sa v areáli Hasičskej zbrojnice na ulici Milana Pišúta. Obyvateľom zároveň naďalej slúži aj zberný dvor na Eisnerovej ulici. Príjem odpadu je spoplatnený, preto je pri dovoze odpadu potrebné mať pri sebe občiansky preukaz. Obyvatelia s trvalým pobytom v Devínskej Novej Vsi majú nárok na bezplatné odovzdanie limitovaného množstva odpadu. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves plánuje tento rok viaceré väčšie investície

Rozšírenie kapacity základnej školy na ulici Ivana Bukovčana, dokončenie projektu vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle, pokračovanie v revitalizácii miestneho rybníka, ale tiež investície do športových areálov či starostlivosti o zeleň. To je časť priorít Devínskej Novej Vsi. Informujú Bratislavské noviny.

Tip na výlet

Príjemné počasie so slniečkom láka do prírody. Ženskýweb.sk prináša tip kam na malý výlet. Devínska Kobyla s nádhernými zákutiami a výhľadmi na rakúske Moravské pole či zrúcaninu hradu. Cesta na Devínsku Kobylu, ktorá je dnes chránenou prírodnou rezerváciou, môže byť aj cestou za objavovaním bohatej bratislavskej histórie. Nenatrafíš tu len na Sandberg či archeologické nálezisko starého rímskeho civilného sídla Villa rustica spred asi 16 mil. rokov.

Devínska Nová Ves očakáva

Prvýkrát v tomto roku bude zasadať miestne zastupiteľstvo. Aj deti budú plesať. Na fašiangovom karnevale.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 030 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *