Milí Devínskonovovešťania, prosím, príďte v sobotu 10. 11. voliť

Milí Devínskonovovešťania, v posledných troch mesiacoch som sa aj s priateľmi zo združenia DEVÍNSKA INAK snažil s vami stretávať ešte častejšie ako za uplynulé roky. Najradšej by sme podali ruku každému z vás a opýtali sa ho, čo ho najviac trápi v Devínskej. Nie je to však v ľudských silách, a preto sa vám ešte raz pred začiatkom volebného moratória chcem prihovoriť aj touto cestou.

píše: Rastislav Tešovič
autor kandiduje za starostu DNV

Devínska dnes stojí pred historickou šancou. Za uplynulých osem rokov zvládla dobehnúť mnoho praktického v rekonštrukcii ciest a chodníkov, v upravených športoviskách, zrenovovaných školách a škôlkach i nových miestach na relax a oddych. Pri všetkých týchto dobrých veciach sme sa snažili podať pomocnú ruku a podporiť každý zmysluplný projekt bez ohľadu na to, kto ho predkladal. Zároveň sme však nemilosrdne poukazovali na neduhy, ktorým sa naša štvrť nevyhla. Áno, hovoríme to otvorene, boli to predovšetkým prešľapy dosluhujúceho starostu a jeho úradu, ktorý sa čím ďalej, tým viac vzďaľoval ľuďom a ich oprávneným očakávaniam v elektronickej dobe. Kým poslanci sú niečo ako parlament, starosta a jeho úrad sú niečo ako vláda. S tým rozdielom, že poslanci túto vládu nemôžu odvolať a častokrát sa ani dovolať pravdivých informácií. Záver tohto obdobia nám, žiaľ, dal za pravdu. Devínska musela v celoslovenských médiách znášať hanbu pre korupčnú aféru svojho starostu, ktorý už radšej ani nekandiduje.

Devínskonovovešťania majú dnes pred sebou tri základné ponuky. Tú prvú im dávajú ľudia bez praxe s prácou vo volenej samospráve. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že takíto nováčikovia sa musia učiť za pochodu. Aj my sme pred ôsmimi rokmi nastúpili do zastupiteľstva ako oduševnelí aktivisti s veľmi jasnými predstavami, čo všetko treba zmeniť. Dnes sme s pokorou vďační za to, že sme mali možnosť ako opoziční poslanci pochopiť a vstrebať všetky nároky, ktoré realita na vedenie obce kladie. Aj vďaka tomu sa dnes cítime byť pripravení prevziať plnú zodpovednosť za Devínsku. Naším „dokladom o vzdelaní“ v tejto oblasti je náš volebný program. Bez falošnej skromnosti musíme povedať, že ho viacerí odborníci označili za jednoznačne najkvalitnejší a ašpirujúci skôr na strategické dokumenty o smerovaní mestskej časti, ako za klasický frázovitý volebný program. Napokon, presvedčte sa sami tu.

Potom je to druhá možnosť. Pokračovať na tej istej ceste ako doteraz – s tými istými neduhmi a chybami, ktoré sa už ukazujú ako neúnosné. Sme presvedčení, že Devínska má dnes naviac. Ak bolo doterajších osem rokov akýmsi „prechodným obdobím“, v ktorom mestská časť síce odviedla výkon, ale nevyhla sa chybám, potom je načase toto prechodné obdobie ukončiť.

A napokon je tu tretia – naša ponuka. Pridať k doterajšiemu, nie vždy celkom koordinovanému a ani čistému fungovaniu mestskej časti nové parametre, ktoré Devínsku opäť posunú o level vyššie. Naše programové plány môžu urobiť z tejto štvrte nepomerne kvalitnejšie miesto na život, na ktoré budú jeho obyvatelia hrdí a nebudú ho brať ako síce fungujúcu, ale predsa len stagnujúcu nocľaháreň.

Devínska má všetky predpoklady, aby sa stala najprosperujúcejšou mestskou časťou na západe Bratislavy. S rekonštruovanými chodníkmi, dobrou dopravou, riešeným parkovaním. Ale zároveň so všetkým, čo dnešná spoločnosť žiada ako automatické – teda otvorenou samosprávou, transparentnosťou, modernizovaným miestnym úradom a podstatne širším zapájaním ľudí do rozhodovania. A bez niečoho, čo takisto dnes spoločnosť požaduje veľmi urgentne – bez korupcie.

Rozhodnutie máme v rukách my všetci. V sobotu môžeme poslať Devínsku do neistých vôd učiacich sa nováčikov, nechať ju zamrznutú v súčasnom, no už neuspokojivom stave, alebo sa s plnou pripravenosťou a jasným plánom pustiť do budovania lepšej budúcnosti bez korupcie. My v DEVÍNSKEJ INAK sme presvedčení, že tretia možnosť je najlepšia pre všetkých.

Prosím, príďte v sobotu 10. 11. voliť. A my vám vopred ďakujeme za každý hlas, ktorým DÁVATE DEVÍNSKEJ LEPŠIU BUDÚCNOSŤ.

Váš

Rasťo Tešovič
kandidát na starostu Devínskej Novej Vsi
aktivista DEVÍNSKA INAK

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *