Komu vadí Týždeň v Devínskej?

komu vadí Týždeň v DevínskejMinulý týždeň som mal zaujímavý telefonát. Vo štvrtok ráno mi zavolala konateľka DTV pani Jana Martovičová. Oznámila mi zvláštnu správu. Stiahla z videotextu DTV môj inzerát týkajúci sa blogu Týždeň v Devínskej. Prečo bol tento inzerát v DTV nežiadúci? Komu vadí Týždeň v Devínskej? Dozviete sa ďalej.

Začiatky

Pred 35 dňami som s malou dušičkou zverejnil na blogu Týždeň v Devínskej sériu prvých článkov. Viedol ma k tomu pocit, že obyvatelia Devínskej Novej Vsi nemajú možnosť dozvedieť sa objektívne informácie o tom, čo sa deje v ich mestskej časti. Pretože podľa môjho názoru informácie zverejnené v Devexe a DTV ťažko možno označiť za objektívne. Skôr by som ich označil ako „one man show“ pána starostu. Preto som vám chcel poskytnúť priestor, kde by ste objektívne informácie mohli nájsť a kde by ste aj vy svoje názory mohli slobodne vyjadriť.

Inzerát

Blog Týždeň v Devínskej som založil ja sám ako občan Devínskej Novej Vsi. No a keďže som ho založil pre vás, chcel som, aby ste sa o existencii môjho blogu všetci dozvedeli. Preto som prišiel do DTV a požiadal o zverejnenie občianskeho inzerátu. Odovzdal som text pracovníkovi, ktorý má inzerciu na starosti, zaplatil som a inzerát bol zverejnený. Vydržal však na obrazovke iba 6 dní. Dnes ho tak už neuvidíte. Prečo? Komu vadí Týždeň v Devínskej?

Stiahnutie inzerátu

Pani konateľka odôvodnila stiahnutie môjho inzerátu tým, že išlo o politickú reklamu a tá je v televíznom vysielaní zakázaná. Tak sa pozrime na to, ako zákon č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii definuje politickú reklamu:

Politická reklama na účely tohto zákona je verejné oznámenie určené na a) podporu politickej strany, politického hnutia, člena strany alebo člena hnutia alebo kandidáta, prípadne v ich prospech pri volebnej kampani alebo pri referendovej kampani, b) popularizáciu názvu, značky alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta.

Text inzerátu

A aké bolo znenie inzerátu, ktorý niekomu veľmi vadil a ktorý pani konateľka označila za politickú reklamu? Bola to táto jediná veta:

Týždeň v Devínskej, blog pre obyvateľov a návštevníkov Devínskej Novej Vsi nájdete na stránke www.tyzdenvdevinskej.sk.

Komu vadí Týždeň v Devínskej?

Cui bono je latinská fráza, ktorá znamená v „čí prospech“. V kriminalistike sa týmto pojmom označuje skutočnosť, komu určitý čin prospeje. Preto sa aj ja pýtam. Komu prospeje, keď sa budú čo najviac hádzať polená pod nohy novému zdroju nezávislých informácií o Devínskej Novej Vsi? Komu vadí Týždeň v Devínskej? Odpoveď je veľmi ľahká, keď si uvedomíte o kom sa píšu oslavné články v každom Devexe a kto je hlavná hviezda každého Magazínu DTV.

Pokračujem

Som rád, že aj napriek nepriazni mocného tejto mestskej časti ste si k môjmu blogu našli svoju cestu. Zostaňte mu verní aj naďalej. Ja pokračujem.

4 komentáre k “Komu vadí Týždeň v Devínskej?”

  1. Dobrý deň pán Žatko,

    ja som sa dopočul o tom, že sa chystáte kandidovať na starostu našej mestskej časti, je to pravda? Budete kandidovať? Ak áno, držím palce.

    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *