Dedinský futbalový turnaj

Ján Žatko

Dnes sa vraciam k udalosti, ktorá sa odohrala už pred mesiacom. Nie veľa obyvateľov Devínskej Novej Vsi asi vie o tom, že v našej mestskej časti sa už tradične týždeň po skončení súťažného futbalového ročníka koná Dedinský futbalový turnaj. Tohtoročný 27. ročník turnaja odohrali zúčastnené mužstvá v sobotu 15. júna 2019. Prvenstvo obhájil minuloročný víťaz 1. FC Trunek.

píše: Ján Žatko

Dedinský futbalový turnaj v DNV

Na Dedinskom futbalovom turnaji sa pravidelne zúčastňujú okrem aktívnych futbalistov aj rekreační futbalisti vo všetkých vekových kategóriách. Organizátori sa počas dlhoročnej existencie turnaja striedali. V súčasnosti organizuje turnaj už po štvrtýkrát Walter Rischer.

Účastníci turnaja

Na tohtoročnom turnaji sa zúčastnili štyri mužstvá: 1. FC Trunek, Bytovky, Grba a Kolónia. Hralo sa systémom každý s každým, každé mužstvo teda muselo odohrať tri zápasy. Slávnostný výkop turnaja mal na starosti starosta mestskej časti Dárius Krajčír a potom už začalo tvrdé športové zápolenie.

Účastníci turnaja.

Výsledky jednotlivých zápasov

  • Bytovky – Kolónia  1 : 3
  • 1. FC Trunek – Grba  2 : 0
  • 1. FC Trunek – Kolónia  2 : 0
  • Bytovky – Grba  6 : 0
  • 1. FC Trunek – Bytovky  5 : 0
  • Kolónia – Grba  5 : 0

Záverečné poradie

Prvenstvo v turnaji obhájil minuloročný víťaz 1. FC Trunek. Podrobnejšie informácie sa dozviete z reportáže DTV uvedenej v závere tohto článku.

  1. 1. FC Trunek
  2. Kolónia
  3. Bytovky
  4. Grba
turnaj
4. miesto obsadila Grba.
turnaj
Na 3. mieste sa umiestnili Bytovky.
turnaj
2. miesto pre Kolóniu.
turnaj
Víťaz turnaja 1. FC Trunek.

Reportáž DTV z turnaja

Slovnaft Cup v Devínskej Novej Vsi

Najbližší súťažný futbalový zápas si môžu fanúšikovia futbalu vychutnať v nedeľu 4. augusta 2019 o 17.00 na futbalovom štadióne na Vápencovej ulici. Domáci futbalisti odohrajú zápas prvého kola Slovnaft Cupu proti účastníkovi 5. ligy Obecnému športovému klubu Láb.

zdroj: DTV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *