Fotofórum a Železná opona

Ján Žatko

Fotofórum 2019 a Železná opona. Istra Centrum už po jedenásty usporiada výstavu fotografií obyvateľov ale aj návštevníkov Devínskej Novej Vsi. Tentoraz bude pri príležitosti 30. výročia pádu Železnej opony súčasťou aj sprievodná výstava v spolupráci s Ústavom pamäti národa. Vernisáž výstavy sa uskutoční už tento štvrtok 7. novembra 2019 o 18.00 h. Výstava bude pre verejnosť prístupná od 8. 11. 2019 do 30. 11. 2019 v otváracích hodinách múzea.

pozýva: Ján Žatko

Fotofórum 2019 a Železná opona

Na výstave Fotofórum 2019 a Železná opona budete môcť vidieť najlepšie z fotografií, ktoré zaslali obyvatelia a návštevníci Devínskej Novej Vsi na web Fotofóra . Okrem toho budú súčasťou výstavy aj fotografie zo súkromných zbierok a archívu Ústavu pamäti národa vrátane doteraz nepublikovaných.

 

Prikladám spomienku na to, aká bola minuloročná výstava Fotofórum 2018.

Videli sme pred rokom: Výstava Fotofórum 2018

Istra Centrum a Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku v novembri 2018 už po desiatykrát zorganizovali výstavu fotografií pod názvom  Fotofórum 2018. Výstava pozostávala z 63 fotografií od 20 autorov. Fotografie, prezentované na výstave, predstavovali výber z fotografií, ktoré boli sústredené na portáli fotofórum od októbra 2017 do októbra 2018.

Fotofórum a Železná opona

Slávnostné otvorenie výstavy

Od roku 2009 sa každoročne v novembri pri príležitosti Mesiaca fotografie, koná výstava výberu fotografií prezentovaných na portáli fotofórum. Od spustenia portálu do začiatku októbra 2018 tam pridalo 60 autorov spolu viac ako 2 900 fotografií. Cieľom výstavy bolo ponúknuť tie najlepšie fotografie z aktuálneho ročníka a zároveň dať šancu prezentovať svoje fotografie a začínajúcim, resp. úplne amatérskym fotografom. Minuloročnú výstavu otvorili vo štvrtok 8. novembra 2018 riaditeľ Istra Centra Rastislav Šimkovič spoločne s riaditeľom Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku Andrejom Solárom a Lenkou Zlochovou, ktorá má Fotofórum na starosti.

Fotofórum a Železná opona
Zľava Lenka Zlochová, Rastislav Šimkovič a Andrej Solár.

História Fotofóra

Lenka Zlochová pri tejto príležitosti hovorila aj o predchádzajúcich ročníkoch Fotofóra. Webový portál fotofórum bol spustený na jar roku 2009 s cieľom poskytnúť komunite amatérskych fotografov v Devínskej Novej Vsi priestor na prezentáciu svojej tvorby. Portál umožňuje registrovaným účastníkom prezentovať svoje fotografie, vytvárať si albumy, hodnotiť práce ostatných fotografov a pridávať komentáre.

Fotofórum a Železná opona

Kalendáre Fotofóra

Z fotografií Fotofóra bolo dosiaľ vydaných aj šesť kalendárov, a to na roky 2012, 2014, 2016, 2017, 2018 a aktuálny kalendár na rok 2019. Kalendár Fotofórum 2019 prezentuje výber fotografií z uplynulého ročníka Fotofóra. Do kalendára bolo vybratých 12 tematických fotografií celkovo od 7 autorov.

Najkrajší kalendár Slovenska

Kalendár Fotofóra 2019 získal 2. miesto na súťaži Najkrajší kalendár Slovenska v kategórii nástenné viaclistové kalendáre – obce.

Pozvánka riaditeľa Istra Centra na vernisáž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *