Galéria Šrot park v Devínskej sa otvára už v sobotu

Ján Žatko

Zdá sa, že v Devínskej Novej Vsi už tento týždeň pribudne ďalšia atrakcia. Pripravuje ju Branislav Pokorný v blízkosti cyklotrasy a Tarzanie. V sobotu 9. 11. 2019 na pravé poludnie tam otvára prírodnú galériu s názvom „Šrot park“ v Devínskej.

pozýva: Ján Žatko

Čo o tomto nápade hovorí jeho autor?

Moje meno je Branislav Pokorný. Som rodený Devínskonovovešťan a celý život niečo vyrábam. Od hudobných nástrojov, cez sochy z dreva a dekorácie z kameňa. Momentálne ma nadchlo zváranie šrotu. Zváram sochy slovenských divoko žijúcich zvierat v životnej veľkosti, aby ľudia, hlavne deti, poznali zvieratá žijúce na Slovensku.

Kde bude „Šrot park“ v Devínskej

Zatiaľ mám cca 30 kusov a idem otvárať prírodnú galériu s názvom „Šrot park“. Bude sa nachádzať na ceste od Tarzanie k rybníku, bývalý starý cvičák. Chceme to otvoriť v sobotu 9. 11. 2019 o 12.00. Vstupné bude dobrovoľné.

šrot park v devínskej

Aké sú ďalšie plány s galériou?

Chcel by som, aby tam galéria zostala natrvalo. Toto je len štartovacia fáza. Budem dorábať zvieratá a upravovať okolie, aby sa z toho stal oddychovo-náučný park. Chcel by som, aby po čase boli chodníky upravené ako v Tatrách aj s tabuľami. Možno lavičky. Podľa toho, čo sa podarí. A ozvučenie zvierat. Aby sem-tam zareval medveď a zakrochkal diviak. To je taká moja predstava. Aby sme mali niečo iné. Aby sem ľudia radi chodili nielen z Devínskej.

šrot park v devínskej

6 komentárov k “Galéria Šrot park v Devínskej sa otvára už v sobotu”

  1. Fantasticke, uzasne, skvely napad.
    Urcite sa prideme s detmi pozriet a mozeme zaradit do brozurky Patrac Tino spoznava Devinsku Novu Ves.

  2. Mám rada takúto kreativu. S kovošrotovou tvorbou som sa stretla v roku 2000 v USA a priniesla som si domov krásneho šrot-komára (keďže pochádzam z DNV :)) stále má čestné miesto v interiéri 🙂 Držím palce do ďalšej tvorby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *