FCL VW DNV : ŠK Tomášov 4 : 3

FCL VW DNV : ŠK Tomášov
Lolo Moravec

V 4. kole III. futbalovej ligy sa na štadióne v Devínskej Novej Vsi stretla FCL VW DNV s ŠK Tomášov. Devínskonovovešťania od návratu do tretej ligy s týmto súperom ešte nespoznali radosť z víťazstva a hostia z Tomášova si sem chodili s pravidelnosťou brať jeden alebo tri body. Obidvaja súperi v minulom kole vyšli bodovo naprázdno. Devínska doma prehrala so Slovanom Bratislava B  0 : 3 a Tomášov prekvapivo tiež v domácom prostredí podľahol nováčikovi súťaže z Rusoviec 1 : 2. Obidvaja súperi v tomto dueli teda určite chceli zlikvidovať predchádzajúcu bodovú stratu. Podarilo sa to domácim. FCL VW DNV : ŠK Tomášov 4 : 3 (3 : 2).

píše: Lolo Moravec

Prvý polčas

Scenár stretnutia sa začal odvíjať podľa zaužívanej tradície. Už v 8. minúte sa Tomášov ujal vedenia gólom Darka Boričiča .

Radosť z vedenia hosťom však nevydržala dlho. Už o 7 minút neskôr, Lukáš Mihálik z priameho voľného kopu, po prvýkrát rozvlnil sieť za chrbtom Marca Obetka.

V 20 minúte sa domáci hráči dostali prvý raz do vedenia. Strelcom vedúceho gólu bol Ivan Betík.

Tlak na bránu Tomášova neustával, ale defenzíva Lokomotívy si musela dávať pozor na občasné protiútoky hostí. Nie vždy to však vyšlo a v 31. minúte sa gólom Romana Konečného podarilo hosťom vyrovnať stav stretnutia na 2 : 2. Do šatní po prvom polčase však s jednogólovým náskokom odišli predsa len hráči Lokomotívy. V 41. minúte im vedenie na 3 : 2 zariadil Ján Juščiak.

Druhý polčas

Hostia hrali od 62. minúty oslabení o jedného hráča, keď Roman Konečný po druhej žltej karte uvidel aj červenú. Lokomotíva však prekvapujúco nevyužila túto výhodu na ihrisku. Naopak, umožnila Tomášovu opäť vyrovnať stav stretnutia. Stalo sa to po prieniku Darka Boričiča, ktorého v pokutom území zastavil Zoran Stajič len za cenu faulu. Nariadenú jedenástku premenil Darko Boričič. V závere domáci predsa len zmobilizovali svoje sily a v 88. minúte, z pokutového kopu za faul Viktora Kalmána na Patrika Sopatu, Adam Šlehofer strelil víťazný gól Lokomotívy. FCL VW DNV : ŠK Tomášov 4 : 3  (3 : 2).

Ohlasy po stretnutí FCL VW DNV : ŠK Tomášov 4 : 3

FCL VW DNV : ŠK Tomášov Maroš Jakim, tréner ŠK Tomášov: Bol to podľa mňa remízový zápas. Obidve mužstvá hlavne v prvom polčase hrali veľmi pekný futbal. Padlo päť gólov, čo bolo vynikajúce hlavne pre divákov. V druhom polčase na moje prekvapenie Devínska prestala hrať, i keď hrala dlhý čas o jedného hráča viac. Čakal som že to využije vo svoj prospech a zvýši svoj náskok. Potom sme vyrovnali na 3 : 3 a dostali sme gól z jedenástky.

FCL VW DNV : ŠK Tomášov Jozef Balog, tréner FCL VW DNV: Prvý polčas to bol výborný futbal z obidvoch strán, diváci sa mali načo pozerať. My sme spravili dve neskutočné chyby, po ktorých sme pykali. Za stavu 0 : 1 sme dreli, útočili. Otočili sme stav na 2 : 1. Druhý polčas, čo sme my predvádzali, to bola živá katastrofa. Ako keby sme sa zľakli toho víťazstva. V piatok si musíme k tomu s chlapcami sadnúť  a rozobrať to. Musíme jazdiť celých 90 minút a nie len prvý polčas a potom to jednoducho odchodiť. Jednoducho to takto nejde.

FCL VW DNV : ŠK Tomášov Zoroslav Smolinský, prezident FCL VW DNV: Ja dúfam, že ten progres v  Devínskej nastal. Je to vidno na tom mužstve, sú to všetko mladí, ambiciózni, bojovní chlapci. Najväčšou našou posilou je ten dvanásty hráč, to sú diváci. Ja by som rád pozval na futbal všetkých divákov, lebo atmosféra je tu ozaj výborná.