FCL VW DNV : FK Vajnory 3 : 3 (1 : 3)

FCL VW DNV : FK Vajnory
Lolo Moravec

V poslednom domácom zápase III. futbalovej ligy sezóny 2017/2018 sa stretla FCL VW DNV s FK Vajnory. Obidve mužstvá v predošlom kole vyšli bodovo naprázdno, navyše riadne nakúpili od svojich súperov. Devínska prehrala v Rovinke 5 : 1 a Vajnory pustili perie doma s Mostom pri Bratislave po prehre 2 : 4. Keďže obidvaja súperi majú príslušnosť v novom ročníku III. ligy už zabezpečenú, tak išlo vlastne len o prestíž. Ani pre jedného by prípadný plný bodový zisk neznamenal nejaký významný posun umiestnenia v tabuľke. FCL VW DNV : FK Vajnory 3 : 3.

píše: Lolo Moravec

Priebeh zápasu FCL VW DNV : FK Vajnory

Od začiatku zápasu sa snažili obidvaja súperi o otvorenú hru. Viac z nej však mali domáci hráči, ktorí mali miernu prevahu. Volili však veľmi komplikovaný postup s množstvom prihrávok, ktorým chceli prekonať defenzívu hostí a tak dosť často finálna časť útoku končila na nohách súpera. Ten sa prvý raz dostal do šestnástky Devínskej v 10. minúte. Rozhodca Matej Choreň posúdil zákrok Lukáša Šimkoviča na Kamila Bľandu ako nedovolený a nariadil proti domácemu tímu pokutový kop. Strelu Ladislava Mikitu z bieleho bodu Marko Lučič vyrazil, no dobiehajúci Kamil Bľanda ju pohotovo poslal za jeho chrbát 0 : 1.

Lokomotívu tento gól nijako nevyviedol z hry a pokračovala v nasadenom tempe. Prišla však 20. minúta, kedy sa hostia vymanili spod tlaku, strelu Pavla Miženka Marko Lučič opäť len vyrazil pred seba, čo využil dobiehajúci Jakub Porubčanský, ktorý zvýšil vedenie svojho mužstva na 0 : 2. Kontaktný gól Devínskej padol v 38. minúte, kedy sa po rohovom kope v skrumáži hráčov najlepšie zorientoval Martin Šmahovský a takmer z bránkovej čiary poslal loptu do siete Vajnor.

Nebolo to však nič platné, lebo mimoriadne nepozorná obrana Lokomotívy umožnila v 44. minúte Petrovi Belobradovi hlavičkou opäť zvýšiť náskok hostí na dvojgólový rozdiel. Druhý polčas bol jasne v réžii Devínskonovovešťanov, ktorí mali s pribúdajúcim časom navrch aj kondične. Gólovo sa však presadili až v samotnom závere zápasu. V 85. minúte znížil na 2 : 3 Erik Haník a vyrovnávajúci gól padol z hlavy Richarda Kačenáka v 90. minúte. FCL VW DNV : FK Vajnory 3 : 3.

Pozápasové hodnotenia

Walter Rischer, kapitán mužstva FK Vajnory:

FCL VW DNV : FK Vajnory Prišli sme sem trochu v oklieštenej zostave, musel nastúpiť aj hrajúci tréner, ale nevyhovárame sa na to. Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, z tých šancí čo sme mali, dali sme tri góly. Predpokladali sme, že v druhom polčase stratíme dych, nebudeme stíhať so súperom, ktorý tam mal rýchlych hráčov na krídlach. Možno povedať, že remíza je spravodlivá, ale pre nás je to dosť kruté nakoľko sme inkasovali až na konci stretnutia.

Jozef Balog, tréner FCL VW DNV:

FCL VW DNV : FK Vajnory Dnes sme nastúpili oslabení, deväť hráčov nám chýbalo. Nevyhovárame sa na to, mali sme aj v takejto zostave súpera poraziť, boli na to šance. Prvý polčas, to bolo niečo katastrofálne z našej defenzívy, to bol strach a hrôza, nedalo sa na to pozerať. Také naivné góly čo sme dostali, tak to bola sila. Povedali sme si, že ideme hrať kombinačne, nie, niektorí tú loptu vozili, strácali lopty, čo bolo zlé. Takto sa jednoducho futbal nedá hrať. V druhom polčase sa chalani snažili, ukázali že majú morálno-vôľové vlastnosti, pobili sa o ten výsledok a pri lepšej konštelácii sme mohli aj vyhrať . Škoda, lebo dnes si myslím, že sme stratili dva body.

Zoroslav Smolinský, prezident FCL VW DNV:

FCL VW DNV : FK Vajnory Sme spokojní s vývojom a výsledkami aké sú. Samozrejme našim cieľom do budúcna je venovať sa naplno mládeži s tým, že A mužstvo ako sme už na jar povedali chceme, aby bolo hlavne zložené z domácich hráčov, v prípade potreby ich doplniť inými hráčmi. Môžem povedať, že títo chalani majú potenciál, bez ohľadu aký bol výsledok diváci môžu byť maximálne spokojní. Môžem pokojne povedať, že táto sezóna bola vcelku elegantne ukončená a budeme rozmýšľať čo ďalej. Čo sa týka toho 95. výročia, dnešným dňom sme naštartovali také menšie oslavy a vyvrcholí to pravdepodobne až v tej jesennej časti. Myslím si, že futbal v Devínskej si zaslúži väčší rešpekt a úctu.

Videoreportáž zo zápasu FCL VW DNV : FK Vajnory