FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 1 (1 :0)

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji Devínskonovoveským futbalistom sa v 25. kole III. futbalovej ligy podarilo prerušiť nepríjemnú jarnú sériu piatich domácich prehier. V šiestom stretnutí na svojom ihrisku síce nevyhrali, ale podarilo sa im získať aspoň bod s FK Slovan Ivanka pri Dunaji za remízu. Vzhľadom k priebehu zápasu sa tento výsledok javí ako spravodlivý. FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 1.

píše: Lolo Moravec

Priebeh zápasu FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Hostia z Ivanky mali síce v prvej štvrťhodine viac z hry, ale v ofenzíve neznamenali žiadne nebezpečie pre bránu Lokomotívy. Naopak, bol to práve domáci tím, ktorý zaznamenal v 19. minúte vedúci gól. Jeho strelcom bol zhodou okolností hráč s číslom 19 Vincent Kopín, ktorý z hranice šestnástky prekonal Marka Madeja v bráne Ivanky.

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji
Radosť domácich po strelenom úvodnom góle.

Domáci hráči mohli v priebehu ďalších minút dva razy poistiť svoje vedenie. V prvej príležitosti Richarda Šestáka zachránila súperovho gólmana ľavá žrď a v druhej prudkú strelu Vincenta Kopína stihol Marko Madeja s námahou vytlačiť do bezpečia. V druhom polčase upustila Lokomotíva z hry, ktorú predvádzala v prvej časti stretnutia. Prenechala iniciatívu hosťom z Ivanky a bolo len otázkou času, kedy sa im podarí streliť vyrovnávajúci gól. Stalo sa tak v 72. minúte, kedy Matej Krištofik tesne spoza šestnástky prízemnou, nepríjemne skákavou strelou, prekonal Marka Lučiča. Hostia vycítili šancu na obrat vo vývoji stretnutia a veru nebyť skvelého zákroku Marka Lučiča pri šanci Andreja Semjana, mohla Lokomotíva opäť ťahať za kratší koniec. Už v nadstavenom čase však stálo šťastie znova pri Ivanke, vtedy Marek Neštrák z priameho voľného kopu opečiatkoval ľavú žrď jej brány.

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 1.

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Hodnotenia trénerov

Richard Schvartz, tréner FK Slovan Ivanka pri Dunaji

Remíza je si myslím zaslúžená, aj keď sme boli teoreticky lepší. Trochu sme mali viac tlaku aj takých možností. Prvý polčas sme sa nedostali celkom do hry, lebo niektorí hráči boli v práci, prišli neskôr na zraz a preto celý ten začiatok bol taký neistý. Vdruhom polčase už hra z našej strany vyzerala lepšie, mali sme šancu na 2 : 1. Nepodarilo sa nám to a nakoniec po tej nastrelenej žrdi môžeme byť radi, že máme bod .

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji Jozef Balog, tréner FCL VW DNV

Prvý polčas bol z našej strany kvalitnejší. V druhom polčase, akoby sme sa zľakli toho víťazstva. Po dlhom čase sme vyhrávali 1 : 0. Obidve mužstvá išli na doraz. Škoda toho gólu čo sme dostali, ale chyby patria k futbalu. Škoda, že v  poslednej minúte trafili tú žrď, niekedy by sme potrebovali aj so šťastím vyhrať, Ale nič, ideme ďalej a verím, že raz na nás to šťastie sadne a posunieme sa niekde inde.

Videoreportáž zo zápasu

Pozrite si aj videoreportáž zo zápasu od Lola Moravca:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *