Eko brigáda v škole Ivana Bukovčana

Eko brigáda
Miroslav Antal

V sobotu 12. 5. 2018 sa to v areáli Základnej školy na Ul. Ivana Bukovčana v Devínskej Novej Vsi, už od rána len tak hemžilo deťmi, ich rodičmi a učiteľmi. Dôvodom bola eko brigáda ktorú, tak ako každý rok, zorganizovalo vedenie základnej školy v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia, pričom k tejto výbornej akcii svojou troškou“ prispelo aj občianske združenie CHABIK, ktorého členmi sú rodičia školákov tejto školy.

píše: Miroslav Antal

Materiál, náradie, ochranné pomôcky ale aj tričká a šiltovky chrániace pred slnkom, už boli pripravené pre prácechtivých dobrovoľníkov, na ktorých okrem pekného počasia čakalo aj množstvo práce. Aj napriek tomu, že tento krásny a slnečný deň lákal na úplne iné aktivity ako na dobrovoľnícku prácu, eko brigáda prilákala až 130 ľudí ochotných dobrovoľnícky pracovať a pomôcť pri skrášľovaní okolia školy. Pomôcť prišli aj niektorí členovia z miestneho dobrovoľného hasičského zboru a pridalo sa aj pár okoloidúcich.

Eko brigáda

Eko brigáda začala srdečným privítaním Renáty Balogovej, riaditeľky školy a Miroslava Antala, predsedu občianskeho združenia CHABIK. Po úvodných slovách a rozdelení jednotlivých úsekov a úloh, nasledovala najskôr spoločná fotografia a potom si už všetci vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce. Areál školy pripomínal jedno obrovské ľudské mravenisko, kde každý mal svoju úlohu a kde sa vykonalo množstvo práce. Vymaľovali sa bránky pri starej i novej budove školy, odstránila sa burina, vyčistil sa priestor bývalého jazierka, ktoré sa zmenilo na nádhernú okrasnú skalku s vysadenými rastlinkami, vyčistili sa veľké betónové kvetináče, vymenila sa v nich zemina a vysadili kvety a rôzne rastliny, vyčistil a upratal sa celý areál školy.

Eko brigáda

Počas eko brigády, okrem skvelého počasia, vládla aj skvelá nálada. Síce sa trošku natiahla do poobedných hodín, no stálo to skutočne zato, keďže priestor okolo školy je uprataný a čistý a nasatý pozitívnou energiou ľudí, ktorí sa tu stretli.

Samozrejme, že ani tentoraz sa eko brigáda nezaobišla bez občerstvenia a nechýbal ani výborný guláš, ktorý je už neodmysliteľnou súčasťou tohto podujatia. Najmä guláš dobre padol po dobre vykonanej práci. A tak ako to už býva zvykom, po práci neutekali hneď všetci domov, ale chvíľku si podebatovali a posedeli v spoločnosti skvelých ľudí. Na záver bolo ešte prichystané drobné prekvapenie vo forme darčekov od Nadácie Volkswagen Slovakia, ktorému sa potešili hlavne deti. 

Eko brigáda

Bola to skutočne skvelá akcia a spokojní sú iste všetci, ktorí sa na nej zúčastnili, no najmä vedenie školy, ktoré v úplnom závere eko brigády adresovalo úprimné poďakovanie všetkým zúčastneným.

Eko brigáda

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *