FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 0

Lolo Moravec

Lokomotíve VW DNV sa v jarnej časti III. futbalovej ligy zatiaľ doma veľmi nedarí. Mrzieť musí hlavne nečakaná prehra 0 : 1 s Rusovcami a aj ďalšia strata bodov za remízu 2 : 2 s Báhoňom. V treťom domácom vystúpení hostila Lokomotíva na svojom štadióne FK Slovan Ivanka pri Dunaji.

píše: Lolo Moravec

Bezgólový 1. polčas

Lokomotíva hneď po úvodnom hvizde urobila riadny kolotoč v šestnástke hostí, na konci ktorého bola prvá šanca Ivana Betíka, ktorý však minul bránu Ivanky. Potom sa hra na dlhé minúty vyrovnala a vyložené gólové príležitosti si nevypracovala ani jedna strana. V závere polčasu predsa len Devínskonovovešťania pritlačili svojho súpera, čoho výsledkom boli tri vyložené šance. Do streleckých pozícií sa postupne dostali Želislav Kolárik, Erik Haník a Ivan Betík, no ani jednému z nich sa nepodarilo prekonať spoľahlivého Branislava Cichého v bráne hostí.

Ivanka

Jediný gól Tibora Pavlíka rozhodol

V úvode druhého polčasu Lokomotíva predsa len prelomila streleckú smolu a v 52. minúte Tibor Pavlík bez prípravy poslal loptu do súperovej brány.

Ivanka

Ivanka sa s týmto stavom nezmierila a mala tri dobré príležitosti na vyrovnanie. Najväčšiu z nich mal kapitán mužstva Matej Krištofík, ktorému pokutový kop Aymen Krouma bravúrne vyrazil, a tak si Devínska zaknihovala prvé domáce jarné víťazstvo. FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 0.

Ivanka
Aymen Krouma zneškodňuje jedenástku.

Ivanka

Hlasy po zápase

Dušan Barkol, tréner FK Slovan Ivanka pri Dunaji: Prvý polčas boli domáci asi o desať percent hravejší. Nám pravdepodobne nebol uznaný gól pre ofsajd, ktorý asi nebol. Zlomový moment prišiel za stavu 1 : 0 pre domácich, keď sme nepremenili jedenástku. Bol to inak, môžem povedať, kvalitný treťoligový zápas.

Jozef Balog , tréner FCL VW DNV: Chcem mojim hráčom poďakovať za dnešný výkon, lebo bojovali. Dali do tej hry srdiečko, aby sme vyhrali. Dovolím si povedať, že dnes sme trochu šťastne, ale zaslúžene vyhrali.