FCL VW DNV : FK Rača 2 : 4 (1 : 1)

FCL VW DNV : FK Rača
Lolo Moravec

Jarná časť III. futbalovej ligy je už v plnom prúde a devínskonovoveským futbalistom sa zatiaľ veru nedarí. Hlavne v domácom prostredí strácajú body  ako na bežiacom páse. Z piatich stretnutí na vlastnom štadióne nezískali ani bod. V 23. kole mali za súpera šiesty tím tabuľky FK Rača, ktorý v predošlom kole pustil perie doma s Mostom pri Bratislave prehrou 0 : 1. Naproti tomu FCL VW DNV si pripísala tri body za dôležitú výhru 0 : 1 v Lozorne. Žiaľ, doma úspech z Lozorna nezopakovala. FCL VW DNV : FK Rača 2 : 4 .

píše: Lolo Moravec

Priebeh zápasu FCL VW DNV : FK Rača

Stretnutie s Račou bolo spočiatku vyrovnané, no ani jeden jej aktér si nevytváral vyložené šance. Zlom v jeho vývoji prišiel v sedemnástej minúte, kedy Lukáš Šimkovič aj s prispením zlého stavu ihriska netrafil poriadne loptu, ktorá sa dostala Viktorovi Miklósovi a ten nedal Ladsilavovi Šalamonovi v bráne Lokomotívy šancu. 0 : 1, od tejto chvíle bola Devínska lepším mužstvom,  vytvorila si množstvo streleckých príležitostí. O vyrovnávajúci gól sa postaral napokon v 30. minúte Tomáš Rišo. Druhý polčas mal pre domáce mužstvo nepríjemný začiatok. Už v 57. minúte po hrubej chybe domácej obrany Dávid Boďo poslal Račanov opäť do vedenia. Ďalší úder Lokomotíve zasadili hostia o päť minút neskôr, kedy jej defenzíva nechala úplne voľného Petra Polgára, ktorý hlavou zvýšil ich vedenie na 1 : 3. Zdalo sa že o osude zápasu je rozhodnuté. Iskierku nádeje pre Devínskonovešťanov vykresal 72. minúte z priameho voľného kopu Marek Neštrák exportným gólom a znížil tak stav na 2 : 3. Nebolo to však veľmi platné, lebo na opačnej strane rovnako krásnym gólom pečatil výsledok v 85. minúte zápasu Adam Ščibrány. FCL VW DNV : FK Rača 2 : 4 .

Hodnotenia trénerov

FCL VW DNV : FK Rača Lukáš Luknár, tréner FK Rača

Prvý polčas boli domáci lepší, jednoduchší a využívali skôr ten terén, kde sa nám kúskovala hra. My sme sa nevedeli presadiť smerom dopredu, pretože sme chceli hrať kombinačne. V 2. polčase sme to zmenili, prispôsobili sme sa terénu aj hre a veril som, že individuálna kvalita našich hráčov rozhodne, čo sa nakoniec aj stalo. Strelili sme ďalšie tri góly a vyhrali sme. S víťazstvom sme spokojní.

FCL VW DNV : FK Rača Jozef Balog , tréner FCL VW DNV

Kvalita bola na bola strane Rače, to súhlasím, ale boli tu už aj pozitíva v našej hre. Snažili sme sa hrať kombinačne a chodíme aj do súbojov. Škoda zranenia Mareka Bonča, ktoré nás trocha vyviedlo z miery. Prvý polčas sme mali aj my šance. Zle sme riešili herné situácie. Mali sme dvakrát strielať, Vincent Kopín a Kamil Beňa, toho bola škoda. Tri góly sme dostali po individuálných chybách, to však pramení z toho, že tí chalani sú neskúsení. Rača má skúsenejších hráčov, vzadu má Petra Polgára, to je pán hráč, taký nám chýba. Nebudeme plakať nad rozliatym mliekom. Ideme ďalej, celý týždeň budeme trénovať. Myslím si, že pre nás je to krutý výsledok. Prehrali sme síce 2 : 4, ale ja to hodnotím pozitívne.