FCL VW DNV B : FK Dúbravka 1 : 2 (0 : 2)

FK Dúbravka
Lolo Moravec

V 22. kole V. futbalovej ligy sa rezerva FCL VW DNV stretla s jedným z ašpirantov na postup do vyššej súťaže FK Dúbravka. Tabuľkové postavenie súperov, čiže Lokomotíva jedenásta a Dúbravka druhá, jednoznačne favorizovalo na víťazstvo v tomto stretnutí hostí. V jesennej časti súťaže si Dúbravka doma poradila s Devínskou jednoznačne 5 : 1.

píše: Lolo Moravec

doplnené 16. 5. 2018 o videozostrih zápasu

FK Dúbravka

Zápas sa začal odvíjať podľa papierových prognóz . Dúbravčania ovládli hru takmer počas celého prvého polčasu. Vytvárali si množstvo dobrých príležitostí na skórovanie, ale Daniel Budvesel, ktorý mal na nohe v úvode stretnutia dve dobré príležitosti, neuspel . Účet stretnutia otvoril napokon v 31. minúte z priameho voľného kopu Richard Sýkora 0 : 1. Lokomotíva mala následne šancu na vyrovnanie, no Erik Haník v dobrej pozícii strieľal nad bránu Davida Timothyho Krta.  Dúbravka kontrovala na druhej strane strelou Adriána Gašparoviča, Ladislav Šalamon jeho pokus zlikvidoval. Taký úspešný však nebol už v nadstavenom čase v súboji s Milanom Vohrálíkom, ktorý ho chladnokrvne prehodil a lopta po druhýkrát putovala do domácej siete.

FK Dúbravka

V druhej časti hry Lokomotíva prevzala iniciatívu a zatlačila Dúbravčanov do defenzívy. Ich brankára postupne ostreľovali Erik Haník, Miroslav Daniel, Július Beke, ale úspešný bol až deväť minút pred koncom stretnutia Matej Hanúsek, ktorý z hranice šestnástky nádhernou strelou zaznamenal kontaktný gól. Dúbravka však disponuje dostatočným množstvom skúsených hráčov a víťazstvo spolu s nádejou na postup si udržala až do konca zápasu.

FCL VW DNV B : FK Dúbravka 1 : 2 .

FK Dúbravka

FK Dúbravka

Pozrite si aj videozostrih zo stretnutia od Lola Moravca (doplnené 16. 5. 2018):