Devínska Nová Ves od 25. 2. 2019 do 3. 3. 2019

25. 2. 2019
Ján Žatko

Jar už naozaj prichádza. Neomylným znakom jari sú prvé snežienky, ktoré vykúkajú spod starého lístia, prvé bociany, ktoré sa vrátili z Afriky a dokonca aj OLO, ktoré začína odvážať bio odpad zo záhrad. V Devínskej sa stále viac diskutuje o pripravovanej výstavbe pri rybníku a formuje sa petícia proti nej. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zo života pásomníc

25. 2. 2019Žijeme v krajine, kde vláda kryje drogové obchody, kde obce zastrešujú investičné prechmaty, kde prekvitá klientelizmus a fušerstvo. Pod tlakom verejnosti sa figúrky občas povymieňajú či nahradia z databázy verných tak, aby bola zachovaná beztrestnosť a kontinuita, alebo aby sa k moci dostala iná, ešte agilnejšia skupina oligarchov. Kto sme ale my ostatní?

Interpelácie a návrhy poslancov

25. 2. 2019Na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva otvorili dvaja poslanci Zoroslav Smolinský a Ján Žatko okrem bodov, ktoré boli zaradené do programu miestneho zastupiteľstva aj niekoľko ďalších problémov. Týkali sa Kolónie, miestneho úradu a pravidelného stretávania starostu a poslancov s voličmi.

Zápas o stromy na Devínskej Kobyle pokračuje

25. 2. 2019Počas minulého roka som vás pravidelne informoval o zápase ochranárov a niektorých samospráv o záchranu stromov na Devínskej Kobyle. Štátny podnik LESY SR mal v pláne značnú časť lesa na Kobyle vyťažiť a speňažiť. Našťastie do zápasu o charakter lesa na Devínskej Kobyle sa zapojila aj verejnosť a ťažobné mechanizmy sa z Devínskej Kobyly stiahli. Zatiaľ. Zápas o stromy na Devínskej Kobyle však ešte neskončil.

Pozvánka na stretnutie s poslancom

25. 2. 2019Pozvánka na stretnutie s poslancom miestneho zastupiteľstva DNV Jánom Žatkom v pondelok 4. marca 2019 o 19:00 do zasadačky Istra Centra na Istrijskej 6. Témou stretnutia bude  diskusia o investičnom zámere výstavby v lokalite pri rybníku s názvom : „Pri rybníku – bytový dom, športová hala a ubytovacie zariadenie – DUR“ .

Stalo sa pred rokom: Posledné strany nového životopisu Gustáva Husáka vznikli v Devínskej Novej Vsi!

25. 2. 2019Presne pred rokom bol na tomto blogu zverejnený rozhovor Lubomiry Petrovej  s českým historikom a autorom životopisu Gustáva Husáka Michalom Macháčkom. Rozhovor vznikol zvláštnou zhodou okolností. Lubomira na záver nášho stretnutia zbadala vojsť do Cheers baru človeka, ktorého len nedávno videla na titulke časopisu.

OLO začalo odvážať bio odpad z hnedých zberných nádob

25. 2. 2019Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu začala odvážať biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad umiestnený v hnedých zberných nádobách. Odvoz bio odpadu potrvá do 30. 11. 2019.

Rozbieha sa petícia proti výstavbe pri rybníku

Na stránke enviroportal.sk bol zverejnený investičný zámer vybudovať v Devínskej Novej Vsi pri rybníku  45 bytov rôznych veľkostných kategórií, multifunkčnú športovú halu s príslušenstvom a ubytovňu s kapacitou 154 ľudí. Rozbieha sa petícia proti tomuto zámeru.

Magazín DTV nás 27. 2. 2019 informoval o

Primátor a starostovia: Pozrite sa, čo chcú pre nás urobiť v najbližšom polroku!

25. 2. 2019

Nový primátor, noví a aj staronoví starostovia už niekoľko týždňov sedia na svojich stoličkách. Mnohí z nich problémy svojich mestských častí riešia viac a viditeľnejšie, o niektorých je počuť menej. Oslovili sme primátora a všetkých starostov mestských častí, aby nám povedali, čo chcú pre svoje mestské časti a primátor pre mesto urobiť najbližší polrok. Informujú Bratislavské noviny.

Polícia: Žena v Bratislave mala spadnúť z 12. poschodia, zraneniam podľahla

25. 2. 2019Policajti v piatok vyšetrovali okolnosti úmrtia ženy, ktorú našli predpoludním na Ulici Jána Smreka v bratislavskej Devínskej Novej Vsi.  Žena pravdepodobne spadla z 12. poschodia obytného domu a zraneniam podľahla. Informuje Bratislavský kuriér.

 

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi sa definitívne končí. V utorok sa bude v Istra Centre pochovávať basa. Zároveň začínajú pracovať komisie miestneho zastupiteľstva, prvá z nich je Komisia výstavby a životného prostredia. Ešte predtým v pondelok sa stretáva poslanec Ján Žatko s občanmi na tému pripravovanej výstavbe pri rybníku. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 860 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *