Diskusia s kandidátmi na starostu predsa len bude

diskusia
Ján Žatko

Komunálne voľby sú už naozaj predo dvermi a volebná kampaň vrcholí. Každý kandidát na starostu a každý kandidát na poslanca sa snaží presvedčiť voličov, že práve on je ten najsprávnejší človek, ktorému by mali dať voliči svoju dôveru. Na to, aby sa ľudia mohli správne rozhodnúť, potrebujú čo najviac informácií o jednotlivých kandidátoch. Najlepší obraz o kandidátoch si ľudia môžu utvoriť vtedy, keď sa s nimi stretnú tvárou v tvár. A úplne najlepšie je to vtedy, keď vedľa seba sedia všetci kandidáti a ľudia si ich odpovede môžu porovnať. Napriek nezáujmu vedenia mestskej časti diskusia so všetkými kandidátmi na starostu predsa len bude. Kedy a kde? V stredu 7. novembra o 19:00 v Istra Centre.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV  

Chýba vzájomná diskusia

Chodím v tomto predvolebnom čase po Devínskej Novej Vsi trochu viac ako obyčajne. Veď aj ja sa snažím získať podporu voličov pre mňa osobne vo voľbách. A pri viacerých stretnutiach s Devínskonovovešťanmi som zaregistroval, že im veľmi chýba priama diskusia s kandidátmi vo voľbách. Ľudia chcú počuť od jednotlivých kandidátov odpovede na otázky ktoré ich trápia. Ľudia chcú počuť, ako budú kandidáti v prípade zvolenia riešiť ich problémy. A ľudia chcú počuť ich odpovede naraz, aby si ich vedeli navzájom porovnať.

DTV a vedenie mestskej časti totálne zlyhali

Myslím si, že takéto očakávanie voličov je úplne normálne. V minulosti im takúto možnosť poskytovala DTV, ktorá organizovala predvolebné diskusie kandidátov. Teraz DTV takúto službu obyvateľom Devínskej Novej Vsi z nepochopiteľných dôvodov neposkytne.

Kandidáti na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO podali pomocnú ruku

Priznám sa, že ma ten nezáujem o informovanosť voličov zo strany vedenia mestskej časti veľmi trápi. Premýšľal som nad tým, či je nejaký spôsob, ako voličom v Devínskej Novej Vsi vyjsť v ústrety. A podarilo sa mi ho nájsť. V stredu 7. novembra je v Istra Centre naplánovaný predvolebný míting kandidátov na poslancov koalície KDH, OĽaNO. Celý tím kandidátov na poslancov za túto koalíciu sme sa jednomyseľne zhodli na tom, že v záujme voličov z Devínskej Novej Vsi je oveľa dôležitejšia živá predvolebná diskusia kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi, ako naša osobná prezentácia. Preto sme sa dohodli na tom, že takúto predvolebnú diskusiu kandidátov na starostu zorganizujeme.

Diskusia s kandidátmi na starostov predsa len bude

Dnes som osobne hovoril so všetkými kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi a ponúkol som im možnosť verejnej diskusie s občanmi. Priznám sa, že ma všetci príjemne prekvapili. Všetci piati boli nadšení mojim návrhom a všetci piati mi prisľúbili, že prídu veľmi radi diskutovať s vami o problémoch Devínskej Novej Vsi. Takže všetci obyvatelia Devínskej Novej Vsi, ktorí majú chuť vypočuť si názory ktoréhokoľvek kandidáta na starostu Devínskej Novej Vsi a ktorí majú chuť položiť hocijakú otázku ktorémukoľvek kandidátovi na starostu Devínskej Novej Vsi, príďte v stredu 7. novembra o 19:00 do Istra Centra. Kandidáti na starostu Devínskej Novej Vsi budú pripravení odpovedať na vaše otázky. A samozrejme aj kandidáti na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO, ktorí túto diskusiu zorganizovali.

diskusia
Kandidáti koalície KDH, OĽaNO na poslancov miestneho zastupiteľstva DNV.

 

5 komentárov k “Diskusia s kandidátmi na starostu predsa len bude”

  1. Vazeny p.Zatko, ked ste zacinal s tymto blogom, bol som skepticky. Teraz dviham oba palce hore. Je skoda, ze financna narocnost nedovoli vydavat toto aj v papierovej forme. Konecne by sa Krug (DEVEX) odpoklonkoval s tou jeho tzv. novinarstinov..

    1. Ďakujem za uznanie od človeka, ktorý vidí veľmi dobre do samosprávnej „kuchyne“. Ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že nemám rád „ad hoc“ riešenia. Skôr som za premyslený koncepčný prístup. Mimochodom, to je jedna z vecí, ktorá súčasnému vedeniu DNV chýba. Aj preto som sa rozhodol so svojim tímom ísť do volieb a ukázať, že sa to dá robiť lepšie. Ale aby som sa vrátil k téme. Keď som takmer pred rokom začínal s blogom, absolútne som netušil, či tento projekt osloví ľudí v Devínskej. Dnes už viem že oslovil a aj preto teraz už uvažujem aj nad možnosťou vydávať ho v papierovej forme. Lebo je mi jasné, že nie všetci ľudia v DNV surfujú na internete. Možno už v krátkom čase prídem s nejakým konkrétnym projektom.

  2. Myslim si, ze najviac si toho odnesu Hanulik a Bavolar. Btw. tomu stale nemozem uverit, ze tento clovek kandiduje tu v DnV. Jeho FB historia je velmi zaujimava. A bude sa prosim robit aj nejaky videozaznam z tejto diskusie, ktory by bol pripadne neskor dostupny online?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *