Devínska Nová Ves od 9. 12. 2019 do 15. 12. 2019

Ján Žatko

Bratislava zvýšila daň z nehnuteľností. Starosta Dárius Krajčír tvrdí, že Devínska paradoxne z vyšších daní dostane menej peňazí ako doteraz. Miestny úrad organizuje akciu List Ježiškovi. Vyšla nová kniha Tomáša Hulíka. Aj o tom sa viac dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Miestne zastupiteľstvo bude schvaľovať návrh rozpočtu

V stredu 11. 12. 2019 sa uskutočnilo vo Vile Košťálová na Novoveskej 17 posledné tohtoročné zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na programe bolo 25 bodov. Najdôležitejším z nich bol návrh rozpočtu mestskej časti na roky 2020 – 2022. Zastupiteľstvo bolo verejné. O 16.00 dostali na zastupiteľstve priestor na vystúpenie občania. Týmto článkom som pozval záujemcov na účasť na miestnom zastupiteľstve.

Bratislava pripravuje zvýšenie dane z nehnuteľností

Mesto Bratislava pripravila zvýšenie dane z nehnuteľností. Návrh sa týkal všetkých mestských častí Bratislavy. Zaoberali sa ním poslanci mestského zastupiteľstva Bratislavy na svojom zasadnutí vo štvrtok 12. 12. 2019 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Zasadnutie mestského zastupiteľstva bolo verejné.

Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku prenajaté na sto rokov

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves sa na svojom októbrovom zasadnutí zaoberalo aj návrhom na predĺženie nájomnej zmluvy pre Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku na 100 rokov. Tento návrh reagoval na požiadavku Chorvátskej republiky, aby túto budovu mohli nerušene využívať aj budúce generácie chorvátskej menšiny. Návrh miestne zastupiteľstvo jednohlasne schválilo.

Vyhlásenie Dáriusa Krajčíra k zvyšovaniu dane z nehnuteľností

Mesto Bratislava pripravilo zvýšenie dane z nehnuteľností v Bratislave. Pre obyvateľov Devínskej Novej Vsi to znamená zvýšenie dane za rodinné domy a byty o viac ako sto percent. Pre DNV má tento návrh ešte ďalší negatívny dopad. Okrem toho bude časť z výnosu daní z nehnuteľností vybratých v našej mestskej časti smerovať do rozpočtu iných mestských častí. Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva sa k tejto problematike vyjadril starosta Dárius Krajčír.

V Šrot parku nájdete prvé prírastky

Uplynul iba mesiac od otvorenia novej atrakcie Devínskej Novej Vsi a už našom Šrot parku môžete nájsť niekoľko nových prírastkov. Ste zvedaví akých? Skúste uhádnuť. Pomôže vám riekanka zverejnená jeho tvorcom Branislavom Pokorným.

Svätá Lucia a ľudové zvyky

Uplynulý týždeň mala meniny Lucia. Svätá Lucia je jedna z katolíckych a pravoslávnych svätých. Uctievajú ju dokonca ako jediného svätého aj luteránski Švédi a Nóri. Svätá Lucia žila na prelome 3. a 4. storočia v Syrakúzach. Bola presvedčená kresťanka a za čias Diokleciánovho prenasledovania kresťanov bola pre svoju vieru umučená a popravená. So sviatkom svätej Lucie je na Slovensku aj v Devínskej Novej Vsi spojených množstvo zvyklostí a obradov. Mnohí gazdovia si od tohto dňa dokonca pripravovali predpoveď počasia pre budúci rok.

List Ježiškovi – ešte môžete niekoho potešiť

Po minuloročnej úspešnej akcii iniciovanej ľuďmi z Devínskej Novej Vsi a realizovanej rodinami združenými na Facebooku pod názvom „Mamičky z Devínskej Novej Vsi“, miestny úrad DNV organizuje aj tento rok pomoc pri plnení vianočných želaní sociálne slabších rodín. Oslovil rodiny, s ktorými spolupracuje, aby napísaliList Ježiškovi. Do listu zahrnuli veci, ktoré potrebujú a ktoré by ich potešili, aby bola pomoc čo najadresnejšia. Tieto želania sú priebežne aktualizované. Na základe nich môžete rodinám, ktoré nemajú taký príjem, aby si to zabezpečili samé, splniť ich priania a takto im darovať krásne Vianoce.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Novým hlavným kontrolórom Bratislavského kraja bude Milan Slezák

Novým hlavným kontrolórom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa stane Milan Slezák. Ten pôsobil naposledy ako referent na oddelení vnútorného auditu BSK a ako miestny kontrolór mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. Rozhodli o tom krajskí poslanci na zasadnutí zastupiteľstva BSK. Dočítate sa v denníku SME.

Rok od volieb: Čo sa podarilo a nepodarilo bratislavským starostom?

Bratislavské noviny oslovili všetkých bratislavských starostov, aby zhodnotili plusy a mínusy, čo sa im za rok vo funkcii podarilo. Odpovedal aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír.

Bratislava od januára zvýši dane z nehnuteľností

Mesto Bratislava zvýši od januára 2020 daň z nehnuteľnosti na svojom území. Vo štvrtok o tom rozhodli bratislavskí mestskí poslanci. Pásmo A, kde budú najnižšie sadzby dane, budú tvoriť mestské časti Vajnory, Podunajské Biskupice, Vrakuňa a Devínska Nová Ves. Pásmo B budú tvoriť Čunovo, Rusovce, Jarovce, Lamač, Rača, Dúbravka, Karlova Ves, Záhorská Bystrica a Devín. Pásmo C bude patriť lokalitám Trnávka, Vinohrady, mestským častiam Nové Mesto, Ružinov a Petržalka. Do pásma D budú spadať Staré Mesto a lokalita Nivy. Informuje portál aktuality.sk.

Mestská časť Záhorská Bystrica je na zimu pripravená

Mestská časť Záhorská Bystrica tento rok zabezpečila vykonávanie zimnej údržby prostredníctvom dvoch dodávateľov a to Róbertom Pokorným z Marianky a spoločnosťou Denova z Devínskej Novej Vsi. Informuje oficiálny web mestskej časti Záhorská Bystrica.

Škoda Karoq sa začne skladať aj v Bratislave

Volkswagen Slovakia vypomôže značke Škoda s montážou SUV modelu Karoq. V Bratislave sa tak bude kompletizovať ďalší model od značky Škoda a celkovo deviaty model v produktovom portfóliu. Výroba Škoda Karoq bude integrovaná do existujúcej linky segmentu malých mestských vozidiel (New Small Family). Informuje denník SME.

Vychutnajte si prechádzku po stredovekom Slovensku

Slovensko – príbeh stredoveku je veľká a reprezentačná kniha renomovaného fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka. Ten na svojich potulkách Slovenskom zvečnil známe aj menej známe stredoveké sakrálne aj svetské stavby Slovenska do viac ako 200 fotografií.

MHD sa rozširuje do ďalšej časti mesta

Výstavbe nových bytov sa sa prispôsobuje aj Dopravný podnik Bratislava. Od nedele  jazdí MHD aj do budovanej mestskej štvrte Bory. Obsluhu novej mestskej štvrte zabezpečuje autobus 123, ktorý jazdí po trase Dúbravka, Žatevná – OD Saratov – Bory Home – Bory Mall – Podháj – Lamač. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň bude mať v Istra Centre svoj galavečer tanečné centrum Eleganza a na ZŠ Pavla Horova znovu môžete uvidieť vrcholový box. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 010 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *