Devínska Nová Ves od 8. 7. 2019 do 14. 7. 2019

Ján Žatko

Môžete sa zamestnať na miestnom úrade. Devínskonovovešťania založili cech Pressburg Teufel. Čo vás najviac zaujalo na blogu v júni. Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Čo vás najviac zaujalo v júni

Hlasovanie miestneho zastupiteľstva o parkovacej politike, otvorenie dohľadového centra a devínskonovoveské hody. To sú témy, ktoré vás v júni na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali.

Čerti z Prešporku

Postava čerta bola vždy úzko spojená s Bratislavou. V Dobšinského príbehoch je Bratislavský hrad opisovaný ako „Čertov stolec“, na radnici starého mesta sa stále objavuje jeho podobizeň podľa povesti a dnes sa naše mesto na Dunaji môže pýšiť aj tým, že má vlastný cech čertov.

Voľné miesta na miestnom úrade

Ak si v súčasnosti hľadáte prácu a nechcete tráviť hodiny cestovaním v dopravnej špičke, máte možnosť posilniť tím pracovníkov miestneho úradu v Devínskej Novej Vsi. Na oficiálnom webe našej mestskej časti sú aktuálne vyhlásené tri výberové konania na nasledujúce voľné pracovné miesta: referent výstavby a životného prostredia, referent strategického rozvoja a verejného obstarávania a referent Turistickej informačnej kancelárie.

Čiastočná uzávierka Opletalova

Mesto Bratislava informuje o čiastočnej uzávierke Opletalovej ulice (v križovatke s ulicou Tehelňa z dôvodu vybudovania zastávky MHD v rámci stavby s názvom „3 bytové domy – Bystrická ulica“. Uzávierka je povolená od 11. 7. 2019 do 31. 7. 2019.

Devínska Nová Ves očakáva

Kultúrne leto v Devínskej pokračuje premietaním letného kina a detskou divadelnou scénou. V sobotu môžete opäť bezplatne odovzdať odpady s obsahom škodlivín zo svojich domácností. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 923 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *