Devínska Nová Ves od 8. 2. 2021

Ján Žatko

V Devínskej sa uskutočnilo prvé online miestne zastupiteľstvo. Spomienka na Huga Kríža. Rozhovor s Tomášom Hulíkom. V Šrot parku už počet zvierat prekročil stovku. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Prvé online zastupiteľstvo v Devínskej

V stredu 10. 2. 2021 sa od 16.00 uskutočnilo riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Vzhľadom na pretrvávajúci núdzový stav vyhlásený slovenskou vládou, sa miestne zastupiteľstvo DNV po prvýkrát v histórii uskutočnilo videokonferenčným hovorom. Tento článok pozýval sledovať prvé online zastupiteľstvo v Devínskej.

Miestne zastupiteľstvá budú začínať o hodinu neskôr

Miestne zastupiteľstvá, na ktorých rozhodujú poslanci o zásadných veciach v našej mestskej časti, sú verejné. To znamená, že sa ich môže zúčastniť každý občan a môže na nich aj aktívne vystúpiť. Od začiatku tohto volebného obdobia začínali miestne zastupiteľstvá vždy o 15.00. Ozvalo sa mnoho občanov, že pre pracujúcich ľudí to je príliš skoro. Preto som dal návrh na to, aby miestne zastupiteľstvá začínali o hodinu neskôr.

Pred dvomi rokmi nás opustil Hubert „Hugo“ Kríž

Presne pred dvomi rokmi nás navždy opustil obyvateľ Kolónie Hubert „Hugo“ Kríž. Pána Kríža som poznal iba z videnia. Spomínam si, že sa mi raz pred mnohými rokmi podarilo zahrať si s ním v škole Ivana Bukovčana jeden volejbalový zápas. Pridal som sa k partii rekreačných volejbalistov, ktorý tam pravidelne hrávali. Vtedy som ani netušil, s akým významným človekom vo svete volejbalu vlastne hrám. Ďalej uvádzam rozlúčkový text zverejnený na stránke Slovenskej volejbalovej federácie po úmrtí pána Kríža.

Fotografia týždňa

Tak nám predsa len trochu nasnežilo a trochu prituhlo. Západ slnka nad zasneženými a zamrznutými záhradami. Foto: Ján Žatko.

 

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo pre hosťa

V Kresle pre hosťa DTV sa zhovárala moderátorka Lucia Stankovská s Rastislavom Šimkovičom, prvým cechmajstrom Cechu slovenských gajdošov o gajdách a gajdovaní na Slovensku.

Napísali  o nás

Devínska Nová Ves spracováva nový dokument rozvojového programu – zverejnila už aj dotazník

Devínska Nová Ves začala so spracovávaním Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja na obdobie rokov 2021 až 2027. Ako jeden z podkladov na spracovanie tohto strategického dokumentu má poslúžiť prieskum verejnej mienky. Informujú o tom Bratislavské noviny.

Tomáš Hulík – Príroda ponúka tie najlepšie pikošky

Svoju kariéru dokumentaristu a fotografa divej prírody nenazve inak, ako „super jazda“. Od čias, kedy sa skamarátil s rodinkou bobrov na povodí  Moravy a nakrútil o nej úspešný dokumentárny film, mu pribudlo zopár šedín, ale získal oveľa viac: skúsenosti, nadšenie a neutíchajúci hlad po objavovaní. Rozhovor s Devínskonovovešťanom Tomášom Hulíkom vám prináša časopis Miau.

Sochár Braňo vystavuje 106 železných zvieratiek: Unikátna zoo z kopy šrotu

Štrkáč, gorila, kolibrík či žirafa – to všetko nájdete v jeho „zoologickej záhrade“. V súčasnosti sa v nej nachádza 106 exponátov zo šrotu, ktoré má vystavené vo vonkajšej Galérii Šrot Park v Devínskej Novej Vsi. Navštívil ju denník Nový Čas.

Top 5 výhľadov na krajinu: Rozhliadni sa po okolí a nájdi ich

Slovensko má množstvo vyhliadkových veží a rozhľadní, z ktorých máte krajinu ako na dlani. Patrí medzi ne aj vyhliadková veža na Devínskej Kobyle. Na výlet vás pozýva portál dnes24.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Zatvorený je kostol, miestny úrad, aj základné školy. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú svätú omšu a svätú omšu na Popolcovú stredu z kostola v DNV môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 154 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *